Вишита сорочка для коханого

Вишиванка – це особливий вид мистецтва, де кожен візерунок, відтворений руками на полотні, транслює свою невидиму і нечутну енергетику, яка здатна впливати на душевний та фізичний стан людини. То що ж за сила криється у тих вишиванках? Вишита сорочка для коханого – це краса, яка здатна захищати та рятувати людину від зла.

вишита сорочка для коханогоВізерунки-обереги вишивалися на чоловічих сорочках навколо горловини (чи комір), манжети і розріз горловини (на грудях). Вишитий воріт оберігає голову, манжети — руки, а вишивка на грудях — серце. Наші пращури вірили, що сорочка захищала чоловіка як воїна і захисника в бою від ворожої кулі і стріли.

І нині можна створити справді оберегову річ, правильно уклавши візерунок. Існують різні комбінації мотивів, утворені шляхом сполучення основних. Водночас слід пам’ятати, що на чоловічих вишиванках не має бути суто жіночих символів і навпаки.

вишита сорочка для коханого

Журнал «Вишиванка» №165-166

Значення геометричних орнаментів часто залежить від поєднання окремих елементів і їхнього порядку. Адже символи вишивки можуть мати і протилежну дію. Але загалом усі вони символізують природні сили і гармонію усього сущого.

Ягоди калини символізували красу на парубоцьких сорочках.

Хміль — несе в собі знак розвитку, молодого буйства і любові. Візерунок з хмелем — це весільна символіка, що означає готовність до шлюбу, пророкує сімейне щастя.

Дуб – втілення сили, мужності, стійкості і витривалості, здоров’я, довголіття, а також джерело чоловічої енергії.

Дубове листя – довголіття та терпіння, це чудовий візерунок для хлопчика. Жолуді – означають тілесну та духовну зрілість; їх вишивали на рушниках і оберегах для парубків, а також у випадках, якщо вишивали окремий рушник для нареченого.

вишита сорочка для коханого

Дуб і калина найчастіше зустрічаються на парубоцьких сорочках. Таке поєднання символізує силу і красу. Отже, хлопці і молоді чоловіки мали на собі чудодійний оберіг життєдайної сили свого роду.

вишита сорочка для коханого

Восьмипроменева зірка (Алатир, Хрест Свагора або Козацький хрест). Це універсальний оберіг, Це енергетично потужний, сильний талісман, який дає силу своєму власнику, оберігає від бід і нещастя, не підпускає хвороби, даруючи благополуччя. Алатир вишивають як оберіг в далеку і небезпечну дорогу. Це наш праукраїнський «Інь-Ян». Біофізики вважають, що саме така зірка – октаедрон – зображає модель побудови енергетичного поля довкола будь-якого живого організму. Тож, вишита сорочка для коханого з вишивкою алатиря і найщирішими емоційними побажаннями – найцінніший подарунок-оберіг.

Символ алатиря може виступати в двох категоріях: зірка і щит. Візуально ці обереги відрізняються один від одного. У зірки промені спрямовані тільки вгору або вниз. Якщо ж вони розміщені рівномірно по колу, то це алатир-щит. Він оберігає свого власника від проступків, очищає розум від поганих помислів, допомагає зосередитися, знайти правильне рішення, сприяє пошуку нових знань, розкриває потенціал.

що вишивати для воїна

Журнал «Diana» №17

Тож, обираючи візерунок та вишиваючи сорочку для рідної людини, добре придивляйтеся до орнаментів і кольорів, цікавтеся значеннями символів. Закодовуйте лише добро і радість у вишиванку!

Нехай вишита сорочка для коханого подарує щастя!

Читайте також:

1. Вишиті обереги: що вишивати на жіночих та чоловічих сорочках

2. Вишиті обереги: найголовніші символи вишивки та їхній обереговий вплив

3. Вишиті обереги: рослинні орнаменти

4. Що вишивати для воїна в далеку дорогу як оберіг

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *