Одяг, декорований бісером (вишивка бісером) – оновлені напрямки моди в одязі

Оновлення одягу неможливо без урахування напрямку моди. Мода — це те, що в певний час користується найбільшою популярністю і визнанням більшості. І одяг стає модним тоді, коли він прийнятий мільйонами людей (так прийшла знову і вишивка бісером). Людині властиво прагнення до оновлення, до зміни. І так само, як змінюється навколишній світ, змінюється і форма одягу. Мода завжди йде в ногу зі століттям. І це природно. У наш час бурхливий розвиток промисловості дає нам нові тканини і матеріали, а прискорений темп життя вимагає зручного одягу. Основна риса моди — це її новизна.

Скарбницею цікавих кроїв і обробки є народний одяг. У ній черпають свої ідеї сучасні художники — модельєри. Озирнувшись на історію, можна зробити висновок: людство ніколи не мирилося з тими умовами, які йому диктувало життя. Мабуть, саме ця пристрасть до протиборства змусило нас в століття комп’ютерних технологій  звернутися до витоків народного рукоділля.

вишивка бісером

З появою кожної нової моди старий одяг втрачає свою естетичність. Період існування моди не можна обмежити, він може дорівнювати сезону, року, п’яти і більше років. Оцінка одного і того ж костюму з плином часу змінюється. Але іноді костюм, який давно вийшов з моди, знову починає цікавити, він як би витримує випробування часом.

Один з модельєрів, кажучи про еволюцію моди, дав таку оцінку одному і тому ж костюму: за 10 років до появи на нього моди — безсоромний; за 5 років — непристойний; за рік до появи моди — сміливий; мода — красивий, чарівний, прекрасний; через рік після моди -недбалість; через 10 років — потворний; через 20 років смішний; через 30 років — кумедний; через 50 років — цікавий; через 70 років — привабливий; через 100років — романтичний; через 150 років після моди — прекрасний. Це можна легко проаналізувати на блузах розшитих бісером. Чи хтось наважився б в такому вбранні вийти на вулицю чи прийти на роботу у 80-ті? І зовсім інша ситуація склалась на початку ХХІ століття.

рослинні орнаменти троянди

Інтерес до «віддаленої» моди привів сьогодні до появи стилю ретро. Привертають нас своєю жіночністю моделі кінця ХIX і початку XX століття і вишивка бісером.

Не можна брати з моди все підряд, але не можна і цуратися її. У кожному новому віянні треба шукати те, що близьке і підходить тільки нам, безжально відкидаючи все інше, нехай навіть дуже привабливе на вигляд. Мода не диктує, вона лише пропонує і підказує, як підкреслити індивідуальність.

Бісер застосовують у вишиванках, які не потребують частого прання і хімічного чищення.

прикмети вишивання

Вишивають по візерунку, нанесеному на тканину або ж по канві. Вишивка бісером виконується як по готовому виробу, так і по викроєними деталей. Що стосується техніки вишивання, то вона проста, але вимагає певного навику і вправності. Бісеринки повинні лягати рівно і з однаковим нахилом — це головна умова успіху.

В наші дні бісерне мистецтво розвивається в двох напрямках. В основі першого — традиційні прикраси з їх стійкими геометричними візерунками; в основі другого — прагнення шукати нові, сучасні форми в ритміці сьогоднішніх буднів, нові, небувалі варіанти обробки того ж таки туалетного приладдя, сумочок, сорочок, свічників, лише з новими дизайнерськими рішеннями.

Сучасна мода відрізняється великим багатством ідей і свободою вибору. Вона не диктує, вона створила для нас сприятливі «демократичні» умови для такого вибору, тому що одночасно існують і однаково модні і привабливі різні стилі, форми і крій, різні об’єм і довжина одягу, широка кольорова гама. Сьогодні в моді цінується індивідуальність, вміння пристосувати нову ідею конкретно для себе. Можна одягатися своєрідно, на свій лад, правда, це під силу не усім, адже окрім фантазії необхідно і відчуття смаку.

рослинні орнаменти маки

Застосування вишивки бісером не лише модно, а й актуально в наші дні, адже зшита і прикрашена власноруч річ є ексклюзивною і відображає внутрішній світ власниці цієї речі. Вибираючи новий узор, кожен прагне розкрити свою особистість, показати себе з найкращої сторони. Зараз, як і колись, вважається, що чим більше вишивки на одязі, тим річ модніша і цінніша.

Мода бере за основу класичний стиль. Одяг цього стилю найбільш поширений і виконується з найбільш добротних, благородних за якістю і кольором тканин — вовни, шовку, бавовни, льону і тканин, які імітують натуральні.

Класичний стиль — це стримана простота в лініях, лаконічний крій, прийоми якого відпрацьовані десятиліттями, досить строгий образ вироби. Речі класичного стилю не кидаються в очі, а привертають увагу своєю якістю, надійністю. Вони не стомлюють свого власника, витримують конкуренцію в перебігу декількох сезонів. Їх можна по новому, відповідно до сучасної моди, групувати.

Типові представники класичного стилю — костюми: жакет чи кардиган, доповнені прямими, вузькими чи широкими спідницями.

Будь-який вид народного мистецтва, і вишивка бісером не виняток, виникаючи, вбирає в себе досягнення попереднього часу, що мають зазвичай багатовіковий шлях існування.

Вишивка бісером на сторінках журналу «Вишитий одяг» №1

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *