Особливості вишивки рішельє

Вишивання є одним з найпоширеніших видів народного мистецтва, рукоділля. Вишивка рішельє — це декоративний доповнення до шиття. Адже матеріали, з яких створювали одяг, різноманітністю не відрізнялися, а вишивка завжди дає можливість зробити наряд особливим, не схожим на інші.

рішельє

Яка ж та вишивка вишукана, яке неповторне це прикрашання різних виробів орнаментами або сюжетними малюнками за допомогою ниток, шовкових стрічок, бісеру. З удосконаленням інструментів, розвивалося і саме мистецтво вишивки, з’явилися нові прийоми, розширилися можливості виконання різних малюнків і орнаментів. Так народилася і вишивка рішельє в Італії в епоху Відродження, а назвали її на честь французького кардинала, якому вона дуже подобалася.

рішельє

Особливо ошатно виглядають візерунки, вишиті шовковими нитками на шовкових тканинах.

рішельє

За допомогою цієї вишивки можна створювати серветки, доріжки і скатертини різного призначення, а також прикрашати одяг (комірчики, манжети…). Вишивка рішельє — це витончена ажурна вишивка, що вимагає навичок, терпіння, уваги і акуратності. Вона посідає перше місце як найвишуканіша вишивка.

рішельє

Дану вишивку можна виконувати на будь-якій тканині, підбираючи до неї нитки по товщині і кольору, прикрашаючи вишивкою костюми та сукні. За допомогою вишивки рішельє можна створювати чудові серветки, доріжки і скатертини найрізноманітнішого призначення. Сьогодні цей вид вишивки виконується як вручну, так і за допомогою швейної машини. Особливістю вишивки є те, що основні лінії візерунка обшиваються гладдєвими валиками, після чого тканину вирізається, а елементи візерунка з’єднуються між собою перемичками (брідами) — обметаними повітряними рядками.

рішельє

Доповнити свою скарбничку узорами рішельє можна: dianaplus.com

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *