Золоті правила вишивання

Багатство колориту не в строкатості, а в різноманітності відтінків і переходів кольорів. Художня вишивка, виконана в теплій і холодній кольоровій гамі, має своєрідно гарний вигляд. Ця краса твориться поступово, пам’ятаючи про золоті правила вишивання.

В Україні поширені однокольорові вишивки, тобто монохромні, основою яких є один колір та його відтінки, і багатоколірні вишивки, тобто поліхромні.

весільні рушники

У багатоколірних вишивках зазвичай переважає один або два основні кольори. Інші кольори лише доповнюють кольорову гаму, підкреслюють основний колір. Тому спочатку визначають основний колір, а потім добирають інші.

рослинні орнаменти маки

Золоті правила вишивання — як дібрати кольори:

  • Один і той самий орнамент помітно змінює вигляд відповідно до підібраних кольорів ниток і тканини.
  • Один і той самий відтінок ниток та тканин при різному освітленні може видаватись різним. Тож нитки підбирайте при денному світлі.
  • Один і той самий колір може здаватися більш теплим чи холодним, світлим чи темним, яскравим чи тьмяним залежно від сусіднього кольору. Ця властивість дає змогу передати об’єм і рельєфність деталей вишивки, наблизити або виокремити одні частини візерунка та віддалити на задній план інші. Тому спершу слід визначитися з головним відтінком, а тоді вибирати інші.
  • На світлому фоні краще виділяються темні тони, а світлі ніби губляться. На темному фоні — навпаки.
  • Предмети вишивки на першому плані повинні мати більш чіткий контур і яскравіший колір.
  • Віддалені предмети вишивають приглушеними кольорами, щоб вони не впадали різко у вічі, а тільки вигідно відтіняли предмети переднього плану.
  • Для вибору ниток найкраще користуватися живою палітрою кольорів.
  • Тканина основи, на якій виконана вишивка, не повинна бути яскравішою, ніж сама вишивка.
  • Доцільно враховувати забарвлення кімнати, у якій обирається матеріали для вишивки.

Вдало експериментуйте, шукайте нові ідеї!

І заходьте по новенькі схеми для вишивання на сайт «Діана плюс» dianaplus.com Тут завше знайдете найрізноманітніші тематики, техніки і схеми на різні вподобання. Схеми розроблені як для професіональних вишивальниць, так і для початківців. А також подано багато майстер-класів по вишивці, в’язанню та загальному рукоділлю (handmade).

60

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *