Поверхнева вишивка знову набирає популярності

Поверхнева вишивка або об’ємна вишивка на каркасі із дроту. Так, мистецтво вишивання безмежне, воно легко може вибратися з площини за межі канви. Проста вишивка може стати чудовим витвором в поєднанні з об’ємними ефектами.

поверхнева вишивка

поверхнева вишивка

 Об’ємна вишивка (stumpwork), як виявилося, дуже рідкісний в нашій країні вид рукоділля. Цей стиль вишивки в наші дні знову набирає популярності.

поверхнева вишивка

Це різновид вишивки гладдю, яка створюється на канві з використанням дроту. За допомогою такої техніки вишивки можна створювати рельєфні візерунки, орнаменти, прикрашати одяг і предмети інтер’єру.

поверхнева вишивка

Перетворення дизайну в тривимірний ефект за допомогою дроту — ключовий елемент, який вирізняє поверхневу вишивку серед  інших стилів.

поверхнева вишивка

Stumpwork — це техніка об’ємної вишивки, яка зародилася в середині 1600-х років в Англії. У цьому типі вишивки використовуються прикріплені, попередньо вишиті частини вишивки, опуклі стібки і навіть набивні області для створення вражаючих і реалістичних квіткових візерунків, а також стилізовані живописні зображення, які іноді включають тварин, флору, людей, одягнених в складний одяг, і навіть будівлі.

поверхнева вишивка

Одним з найбільш вдалих прикладів об’ємної вишивки на дроті здається є квіти. Пелюстки, виконані в такій техніці, виглядають дуже неперевершено!

поверхнева вишивка

Для цієї вишивки використовують нитки шерстяні, бавовняні, шовкові (проте найчастіше муліне) та дріт 33-го калібру. Для поверхневої вишивки підходить практично будь-яка тканина. Вишивають швами: довгими і короткими стібками гладі, атласними і основними, французькими вузликами. Використовують два підходи до роботи: деякі пелюстки вишивають аж до краю петлі, а інші не облямовують петлею над дротом.

поверхнева вишивка

Стібки, що використовуються при поверхневій вишивці, варіюються від простих малих до більш складних заповнюючих і мереживних.

поверхнева вишивка

Майстер-клас «Квітка маку поверхневою вишивкою»:

  • Для початку знайдіть зображення, яке послужить основою для вашої квітки.
  • Відмалюйте цю квітку по контурах на канві.
  • Зігніть дріт по контуру вашого зображення.
  • Пришийте обметочним швом дріт до канви.
  • Починайте заповнювати стібками простір пелюсток (на канві всередині дроту).
  • Обшийте дріт по контуру.
  • Виріжте квітку та прикріпіть її на нове полотно.

поверхнева вишивка

Поверхнева вишивка

Перетворення дизайну, який починався як плоский і двовимірний, в тривимірний об’ємний вишитий виріб, є блискучою ідеєю і добре демонструє, як ми можемо інтерпретувати вишивку і зробити її унікальною.

поверхнева вишивка

Хіба може не сподобатися поверхнева вишивка. Неймовірний спектр рукоділля!

Обрати свою схему для творчості можна на сайті: dianaplus.com

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *