Вуличне в’язання: яскраві ідеї для хорошого настрою!

Вуличне в’язання – модний тренд, який останніми роками набув широкого розповсюдження у світі. Послідовники цього руху збираються разом і починають обв’язувати кольоровими нитками буквально все, що зустрічається їм на шляху: дерева, архітектурні об’єкти, автомобілі чи ще щось. Таким чином в’язальники намагаються прикрасити місто, і хоч це вважається незаконним, як правило, поліція ставиться до таких арт-об’єктів досить лояльно.

вуличне в’язання

Вуличне в’язання: історія виникнення

А почалося все з того, що в 2005 році американка на ім’я Магда Сайєг вирішила зробити більш затишним свій магазинчик хенд-мейду і обв’язала ручку його дверей чохлом із кольорових ниток. Ідея припала до душі відвідувачам, тож уже незабаром під керівництвом Магди була утворена група однодумців «Knitta Please». В’язаний одяг для дерев, скульптур, лавочок та багато чого іншого – ось що стало метою цього руху, який отримав назву «вуличне в’язання» або «ярнбомбінг» (буквально: «бомбардування пряжею»). А вже в 2011 році був офіційно затверджений Міжнародний день вуличного в’язання, який святкується 11 липня.

Прихильники вуличного в’язання використовують в роботі залишки кольорових ниток, а також елементи незавершених в’язальних процесів. У зв’язку з такою «різношерстністю» матеріалів і результат плетіння виходить строкатим та барвистим. Зате як піднімає настрій оточуючим!

Хоча, є й виключення! Ось, наприклад, як цікаво виглядає обв’язка дерев чи навіть звичайних сухих гілок та пеньків ажурним білим мереживом:

Головне для вуличного в’язання – це хороший настрій, трішки фантазії і обов’язково – почуття гумору! А що? За допомогою ниток можна стильно одягнути бронзові фігури або навіть підлатати тріщини на асфальті! Останній пункт особливо актуальний для українських доріг – то як, в’язальниці, візьмемось до роботи?

Україна, до речі, теж не залишилася осторонь цього модного руху: відповідні в’язальні зустрічі час-від-часу проводяться і в наших містах. А одним із найвідоміших плетених арт-об’єктів є інсталяція біля магазину «Рошен» у Львові:

вуличне в’язання

Ну що ж, посміхнулися, зарядилися позитивом, а тепер беремо спиці або гачок у руки – і вперед, робити кращим цей світ!

Підготувала Вікторія Чорній

вуличне в’язанняДобавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *