Вияв почуттів через скрапбукінг

Скрапбукінг допомагає відобразити сімейну історію і яскраві моменти життя в альбомі чи листівці, створених власноруч. Це незабутні емоції і  пам’ять на все життя.

скрапбукінг

Приємність саме знаходиться в цій оригінальності і неповторності, нехай навіть далеко не ідеального технічного виконання. Людині приємно отримати такий вияв уваги, адже це саме для неї і тільки для неї!

2

скрапбукінг

Скрапбукінг (дослівний переклад «книга з вирізок») — це рукоділля, яке заключається в створенні листівок, альбомів, фотоальбомів, фоторамок певної тематики, прикрашених декоративними предметами. Декорування — це основа даного виду рукоділля. Скрапбукінг – це заново відроджене давно призабутий вид рукоділля, адже в Англії ще в кінці ХVI століття вже існували подібні зошити і книги, в які вклеювали і вписували свої думки, цитати, спостереження. Це своєрідні щоденники із замальовками, прикрасами та різними гравюрами, часто вирізаними з журналів. І спочатку вироби в цій техніці якраз були більше схожі на колажі з картинок, фотографій і малюнків.

скрапбукінг

Пізніше цей вид рукоділля трохи видозмінився, залишивши тільки саму ідею: створення предметів (як правило, виконаних з папери або картону), за допомогою яких можна зберегти історію сім’ї, любові, дружби або моменти з особистого життя. Найчастіше за допомогою скрапбукінгу оформляли фотоальбоми, листівки, буклети, фоторамки, коробочки для зберігання дрібниць, картини, стінгазети. Прикрашали виріб привезеними з туристичних поїздок камінчиками та засушеними рослинами.

скрапбукінг

А сьогодні, коли в магазинах такий вибір аксесуарів, оформляти  листівки та альбоми оздоблювати значно зручніше,  та й значно кращими виходять творіння. Цей вид рукоділля під силу усім віковим категоріям: кожен зможе створити свій неповторний витвір. Лише при створенні подарункового варіанту слід підходити продумано: враховувати привід (свято), вік і смаки винуватця.

скрапбукінг

Які ж матеріали потрібні?

По-перше слід придбати спеціальний скрап-папір, який з роками не змінює колір (не вицвітає). Скрап-папір продається наборами або по одному листку. Крім різної щільності, такий папір може бути абсолютно гладким або мати тиснення, рельєфний малюнок, фактурну поверхню з різними ефектами або імітаціями (шкіра, оксамит, тканина, шовк, пісок, камінь, дерево, граніт і безліч інших, також, бути металізованою або блискучою, матовою або глянцевою поверхнею). Слід запастися листами картону, а іноді — і гофра-картоном.

скрапбукінг

А також слід звернути увагу на різні декоративні елементи. Вони підкреслюють основні елементи, надають тієї атмосфери, яка задумується. Це можуть бути стрічки, квіти, гудзики, бісер, всілякі камінці, люверси, вирізки з малюнками, всілякі шматочки тканин. А також кільця для скріплення сторінок, фігурки з картону — вирубка, штампи для декору сторінок. Для прикрашання своїх робіт використовують і такі матеріали як фішки, висікання, чіпборди, наклейки, декоративний скотч, мотузку, шейкери, стрічки атласні і оксамитові, репсову стрічку, штучні квіти та тичинки для декорування обкладинок, фоаміран, глітер, мережива.

скрапбукінг

Які потрібні інструменти?

Зазвичай потрібні ножиці прості і фігурні (за допомогою них оформляється фігурно край у сторінок і листівок), лінійка, різак, підкладка або килимок з лінолеуму (на ньому буде все різатися), скотч звичайний і двосторонній, біндери (для зшивання альбому), фарби чи спреї і блиск (для нанесення по краях). Часто для розділення сторінок і фонів використовують оверлеї (декоративні плівки з малюнком).

скрапбукінг

В подальшому, коли навики стануть професійними, то можна скористатися і швейною машинкою, кольоровий принтер, фотопапір, фігурні дироколи (якими можна обробляти краї і кути), машинки для нанесення тиснення і вирубки, компостери (для отримання фігурок), згиначі паперу.

скрапбукінг

Поступово, осягаючи всі нюанси, можна навчитися робити різні композиції. І тоді виходять вироби незвичайної краси і оригінальності. Велике значення має і вміння композиційного поєднання фігурок з фурнітурою, стрічками, намистинами.

Для початківців скрапбукінгу найкраще свою практику починати з оформлення листівок. До більш складних предметів — фотоальбомів, блокнотів, книжок — слід переходити поступово. Для створення своїх шедеврів у популярному ретро-стилі прийде на допомогу і технологія зістарювання паперу.

скрапбукінг

Після освоєння початкового етапу захочеться на кожне родинне свято творити поздоровлення чи подарунки за допомогою скрапбукінгу. Завжди можна виконати всю роботу з нуля або істотно прискорити творчий процес, підібравши заготовки листівок або заготовки альбомів. Скрапбукінг допоможе власноруч створити незабутні подарунки, пам’ятні листівки для друзів і родичів.

скрапбукінг

Скрап-папір вже сам по собі часто є справжнім дизайнерським шедевром, а в умілих руках перетворюється в оригінальні авторські скрап-вироби, які тішать красою впродовж років. Вони допомагають зберегти в пам’яті важливі життєві моменти і через роки заново пережити позитивні емоції.

17

Скрапбукінг

Набори для творчості та майстер-класи на сайті dianaplus.com

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *