Сучасні бісерні прикраси з історією

Сучасні бісерні прикраси мають лише естетичне значення та спрямовані на задоволення потреб українок. Саме бісерні прикраси надають модному образу сучасної жінки довершеності та неповторності. Сучасні бісерні прикраси надзвичайно барвисті та колоритні. Тепер використовують найрізноманітніші види прикрас: це й сережки, кольє та нашийні оздоби, браслети.

бісерні прикраси журнал "Diana"

бісерні прикраси журнал "Diana"

Сучасні тенденції в індустрії моди досить різнопланові та ексцентричні. І, як це не дивно, але більшість етнічних прикрас знаходять достойне місце і в сучасному житті. Незважаючи на футуристичне світобачення, дизайнери все частіше звертаються до витоків нашої культури та пропонують етнодизайн як фактор формотворення сучасної моди. Етностиль прослідковується не тільки в одязі, але і в аксесуарах.

бісерні прикраси журнал "Diana"

набір для творчості

Набір для творчості (бісероплетіння) можна придбати в інтернет-магазині www.dianaplus.com

При виготовленні бісерних прикрас майстрині віддають перевагу яскравим, насиченим барвам, мов перенесеним із лісів, полонин, потоків і водограїв.

бісерні прикраси журнал "Diana"

Прикраси з бісеру споконвіку мали призначення оберегів. Навіть зле око зупиниться, насамперед, на майстерно виготовленій речі.

бісерні прикраси журнал "Diana"

Українські оздоби з бісеру – це частина структури ансамблю народного одягу, тому їхній орнамент найбільш споріднений з орнаментом тканих і вишитих компонентів вбрання. Утім вони мають свої особливості.

бісерні прикраси журнал "Diana"

Ґердан – один із найдавніших видів прикрас. В ґердан закладено магію давніх знаків і символів. Ці нашийні прикраси в давнину виступали як обереги.

бісерні прикраси журнал "Diana"

Ґердан був популярним у Західній Україні, особливо на Гуцульщині та Буковині, але найбільшою популярністю користувався серед жінок Галичини, Буковини, Поділля та Волині. У Східній Україні це була невідома прикраса.

бісерні прикраси журнал "Diana"

Цікавим є те, що спочатку ґердани носили лише чоловіки, тільки згодом вони з’явилися в жіночому образі. Жінки носили їх по-різному: в одних селах тільки жінки, в інших і молодиці, і дівчата. В образі ґердани оздоблювали не лише жіночу шию, чи груди, а й вплітали в коси, оздоблювали жіночі та чоловічі головні убори.

З покон віку традиції бісероплетіння передавалися у сім’ях з покоління в покоління.

бісерні прикраси журнал "Diana"

Прикраси виконували функції не лише прикрас, але були і своєрідними оберегами, за їх кількістю та пишністю визначали статки власників. Сучасні бісерні прикраси мають лише естетичне значення та спрямовані на задоволення потреб сучасних українок. Ґердан є однією з складних та водночас цікавих автентичних прикрас в українському народному мистецтві.

бісерні прикраси журнал "Diana"

За цими ознаками виділяють такі різновиди ґерданів:

  • ґердан стрічковий
  • ґердан стрічковий із підвісками
  • ґердан розетковий
  • ґердан кутовий
  • ґердан перетинчастий.

Стрічковий ґердан – прикраса у вигляді стрічки, також використовується як прикраса на голову. Це один із найперших видів ґердану.

Стрічковий ґердан з підвісками – бісерна оздоба у вигляді стрічки з підвісками, їх могли носити на голові, шиї та грудях. Існує думка, що він є перехідним типом від стрічкових ґерданів до силянок – комірів.

Доволі поширеним типом прикрас був і донині є ґердан розетковий. Розетковий ґердан – нагрудна прикраса, виготовлена з однієї довгої або двох коротких тканих бісерних стрічок, що з’єднувалися кінцями в медальйон – розетку, утворюючи медальйон-прямокутник.

У народному вбранні українців можна натрапити і на таку прикрасу грудей, як ґердан кутовий, що є одним із найцікавіших різновидів. Кутовий ґердан – прикраса, виготовлена з однієї довгої або двох коротких бісерних стрічок, зшитих між собою під кутом. Зазвичай їх доповнювали підвіскою, монетою чи образком.

набір для творчості

Набір для творчості (бісероплетіння) можна придбати в інтернет-магазині www.dianaplus.com

Рідкісними типами нагрудних прикрас є ґердан хрещатий та ґердан перетинчастий. Ґердан хрещатий – оздоба з двох бісерних стрічок, які зшивали навхрест, а місце перетину прикрашали мендаликом.

Ґердан перетинчастий – оздоба, яка виготовляється з двох бісерних стрічок, які з’єднані короткою стрічкою-перетинкою. Це рідкісний тип нагрудних прикрас, що побутував в окремих регіонах Гуцульщини.

Тепер традиційні орнаментальні кольори все частіше змінюються на сучасні яскраві відтінки, що надають бісерним прикрасам нового неповторного вигляду за рахунок плавного переходу одного відтінку кольору в інший.

бісерні прикраси журнал "Diana"

Асортимент бісерної продукції надзвичайно великий, тому може підібрати прикрасу до душі, яка може стати справжнім талісманом-оберегом, чудовим подарунком або саме тою неповторною дрібничкою. Сучасні бісерні прикраси яскраві та неповторні, стильні та надзвичайно гарні. Вони вдало підкреслять смак та статус своєї володарки, не лишать її без уваги, можуть перетворити найнудніший костюм на яскравий та неповторний. Ці прикраси личать кожній жінці.

бісерні прикраси журнал "Diana"

Створення сучасних бісерних прикрас є процесом творчим та цікавим, тому вироби є ексклюзивними та неповторними. Як художник малює картини, так і майстриня створює власну бісерну прикрасу, таку особливу та не схожу на інші. Проте створення таких кольорових прикрас із крихітних намистин потребує неабиякої витримки та терпіння.

бісерні прикраси журнал "Diana"

В статті використано матеріали майстрині бісероплетіння Євгенії Лазарів (м. Полтава) – переглянути майстер-класи можна в журналі  «Diana» .

бісерні прикраси журнал "Diana"

Бісерні прикраси

журнал "Diana"

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *