Сучасна старовина: бісерне рукоділля ( бісероплетіння )

Бісероплетіння відкриває воістину необмежені можливості любителям рукоділля. Бісероплетіння сьогодні набуло широкого поширення завдяки доступності і сучасному різноманітності бісеру, стеклярусу, намистин.

handmade Diana

Особливу популярність отримали різні прикраси з бісеру і стеклярусу. Нікого не залишать байдужим неповторні кольє, сережки, кліпси, гейтани, кулони, браслети, шпильки, виконані з бісеру.

бісероплетіння

майстер-клас у журналі «Diana» №32

Однією з найцінніших особливостей виробів з бісеру є можливість безпосереднього спілкування з творами мистецтва.

Бісер не завжди був на піку моди, як зараз, але завжди супроводжував людині від народження до смерті — так повелося ще на зорі цивілізації.

Чудовий за своїми декоративними якостями матеріал привертав увагу майстрів з незапам’ятних часів.  Людина завжди прагнула прикрасити свій побут і свій одяг. Бісер знаходять у всьому світі і у всіх культурах. Скляні намистини — безпосередні попередники бісеру — прикрашали одяг давньоєгипетських фараонів. Кочові племена сарматів і скіфів також носили одяг і взуття, оброблену бісером.

Гарний і міцний матеріал використовувався при оформленні інтер’єрів заміських палаців, в обробці народних костюмів (коміри, рукави, пояси, подоли), в предметах церковного призначення (ікони, лампадки), в побутових виробах (картини, настінні панно, предмети побуту).

бісероплетіння

Бісер був не тільки прикрасою. В різні часи, в різних географічних точках планети бісер виступав як амулет, оберіг, як талісман, як документ, як знак, що підтверджує станову приналежність власника, як засіб спілкування, як засіб платежу.

Бісероплетіння до Великодня

Наближається свято Великдень. І як оригінально виготовити власноруч великоднє яйце з бісеру. Це одна з найкрасивіших традицій, що надають широкі можливості для творчості і польоту фантазії. Для всіх бісерних візерунків характерним є використання народного орнаменту в усьому його різноманітті.

Майстер-клас «Великодня бісерна писанка»

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *