Вишивка стрічками – як усе почалось — стрічковий релакс

Вишивка стрічками – один з цікавих видів рукоділля. Вивчивши різні види швів, можна створити своїми руками надзвичайно красиві речі.

handmade Diana

журнал «Diana»

За допомогою стрічок можна створювати об’ємні, барвисті сюжети картин або неповторний дизайн предметів одягу.

Років 10 тому в Україні майстри частково почали відновлювати вишивку шовковими стрічками, тоді це був маловідомий вид вишивки.

вишивка стрічками

вишивка стрічками

З давніх часів вузькі смужки тканини застосовувалися у повсякденному житті та господарській діяльності людей. Вже в Стародавній Греції жінки вплітали у волосся смужки тканин, щоб «оживити» свій образ. Кольоровими стрічками прикрашали одяг, причому кожному соціальному класу відповідав свій колір і матеріал.

Найдавнішими зразками вишивки стрічками є кілька полотен, що дійшли до нас із Стародавнього Китаю.

Вишивка шовковими стрічками з часом змінилася і продовжувала подорож по світу.

вишивка стрічками

Справжня слава декоративних стрічок прийшла у Франції в XIV столітті, коли в Європі почали виготовляти дорогоцінну шовкову нитку. І так сталося, що саме тоді почалася мода на розкішні камзоли і плащі, багато оздоблені парчевими і золотими стрічками, так що попит на цей галантерейний товар неухильно зростав. Вже при дворі Людовика XIV стрічками, розшитими перлами й коштовностями, прикрашали абсолютно всі предмети туалету. Протягом XVII- XVIII століть стрічками прикрашали  не лише жіночий одяг, але й чоловічий (навіть вбрання священнослужителів). Так, наприклад, найбільший у світі музей декоративно-прикладного мистецтва і дизайну (музей Вікторії і Альберта, Лондон, заснований в 1852 році) експонує чоловічий костюм, який прикрашений 250 ярдами стрічок.

В епоху рококо вишивка стрічками оформилася в самостійний вид елегантного рукоділля, який став таким привабливим не тільки тому, що його техніка дозволяла вишити об’ємні малюнки, а ще й дуже реалістичні. Розквіт вишивки стрічками і пік популярності припав на 70-ті роки XIX сторіччя. Найбільшої популярності і майстерності у вишивці шовковими стрічками вдалося досягти французьким майстрам. Посприяв моді на вишивку стрічками на одязі англієць Чарльз Федерик Ворт, що заснував в 1858 році Будинок моди на Рю-де-ле-Пе, і зумів поєднати англійську техніку з французьким шиком. А також ввів моду на оздоблення вишивкою стрічками аксесуарів — чудові трояндочки зі стрічок прикрашали віяла, рукавички, туфлі і навіть нижню білизну. Оздоблення суконь розкішними орнаментами, вишитими тасьмою і шовковими стрічками, свідчило про висоту положення в суспільстві. Стиль модерн на початку XX століття сприяв піднесенню декоративно-прикладного мистецтва загалом і вишивки стрічками зокрема.

вишивка стрічками

У наш час, коли рукоділля в усьому світі переживає друге народження, вишивка стрічками теж не залишилася осторонь. Причому технологія не змінилась: нинішні майстри користуються такими ж прийомами, тканинами, голками та стрічками, як і першовідкривачі цього захоплюючого заняття. Звичайно, стрічки перетворилися на невід’ємну частину нашого побуту, вони стали дешевими, їх тепер роблять не тільки з шовку, але і з атласу, муару, бавовни і всіляких штучних тканин.

вишивка стрічками

Краса вишивки стрічками здебільш  залежить від гармонійного поєднання тканини і стрічки.

Романтична вишивка квіткових мотивів проста і легка у виконанні. Вишивати стрічками цікаво, адже додається малюнку об’ємність і вишуканість. Світ, у якому ми живемо сьогодні, змушує шукати нові орієнтири, прагнути до 3Д-зображень. А вишивка стрічками — це саме це  цікаве заняття. Освоївши основні види стібків, можна всього за декілька годин розшити дивовижними квітами блузку, вишити картину або подарункової торбинки, які стануть чудовим подарунком близькій людині. І саме вишивання стрічками допоможе проявити яскраву індивідуальність вишивальниці. Особливістю вишивки стрічками є те, що роботи, які вишиті за однією і тією ж схемою, відрізняються одна від одної, адже у кожної рукодільниці стрічка лягає в стібки по-своєму (це як почерк – кожному притаманний свій).

Вміючи вишивати, освоївши нові технології, вишивкою стрічками можна внести в будинок святкову атмосферу, створити затишок і красу. Вишиті стрічками речі нікого не залишать байдужим.

Вишивка стрічками: детальніше схеми та майстер-класи можна переглянути на сайті dianaplus.com

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *