Шотландські мотиви в вишивці

Оформляти інтер’єри у шотландському стилі стає дедалі популярнішим. Найбільш яскравим елементом шотландського дизайну, безумовно, треба вважати тартан – клітчастий візерунок, який раніше використовувався як геральдичний малюнок шляхетних родів. Тартан — ця картата тканина з переплетених різнокольорових ниток (тартан) стала основою знаменитих шотландських кілтів. Існують навіть спеціальні регістри (національний і світової), які офіційно фіксують види тартанів і їх власників. Тартан можна відобразити і в вишивці. Шотландські мотиви в вишивці роблять цікавий акцент в інтер’єрі.

шотландські мотиви в вишивці

Шотландська клітка має багато різноманітних геометричних варіантів малюнку та відтінків кольорів (найчастіше – чорно-біла, коричнева, приглушена зелена, темно-бордова або сіра), завдяки яким можна створювати стильні та ефектні прикраси інтер’єру робочого кабінету, домашньої бібліотеки або ж спальні.

Так, для шотландського стилю клітка – основний орнамент, який застосовується як в обробці, так і декорі приміщення. Але чи знаєте ви, що різновидів картатих візерунків існує понад 6 тисяч, і практично всі вони закріплені за якимсь родом, містом або організацією? Самі шотландці жартують, що в їхній країні свій малюнок є вже у кожного дерева.

Кольорові особливості картатих тканин:

  • світлий фон, тонкі лінії в близькій до основного тону колірній гамі символізує жіночий тартан;
  • коричневі, темно-зелені відтінки – кольори мисливців, так само використовуються для рухливих ігор, пікніків, спорту;
  • переважання блакитного і темно-синього кольору характерно для військового стилю;
  • основний фон чорний – тартан траурної забарвлення;
  • білий фон і яскраві контрастні клітини – парадний тартан.

Завдяки клітчастому мотиву інтер’єр стає світлішим та охайнішим, створюється ілюзія збільшення простору та відчувається приємний затишок. Чудово виглядатимуть і підібрані в тон штори, драпіровки, скатертини та пледи.

шотландські мотиви в вишивці

Шотландські мотиви в вишивці

Здавалося б, подушки – дрібний та незначний елемент декору, але з їхньою допомогою можна легко та бюджетно оновити інтер’єр, підкреслити кольорову гаму, зробити цікавий акцент, додати нових барв.

Ну і як тут обійтись без чортополоха, який є напівофіційним національним символом Шотландії та кельтських візерунків? Без вишуканого фіолету?

шотландські мотиви в вишивці

Ось і вийшла така краса!

Більше новинок на сайті dianaplus.com

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Яндекс.Метрика