Вишивка маками — символ пам’яті та незнищенності роду

Сьогодні весь світ відзначає День пам’яті та примирення, яким вшановуються загиблі в Другій світовій війні. В Україні це свято затвердили порівняно недавно – лише у 2015 році Президент підписав указ, згідно якого дату 8 травня почали на офіційному рівні вважати пам’ятним днем перемоги над нацизмом. Символом цього сумного свята є червоний мак, який асоціюється також зі слідом від кульового поранення.

Але чи знали ви, що символіка цієї квітки сягає корінням в наше найдавніше минуле? Вишивка маками з давніх-давен мала глибоке значення для кожного українця, адже вважалося, що це чарівна рослина, яка захищає людину від зла. А ще наші прадіди вірили, що будь-яке поле битви навесні завжди вкривається яскраво-червоними маками, що бережуть у собі незнищенну пам’ять роду… Недарма колись дівчата, в сім’ях яких були загиблі на війні, з сумом та журбою вишивали сорочки із зображенням червоних маків.

Але не варто надавати вишиванкам із маками виключно трагічного значення, адже існує й зовсім інше трактування символіки цієї квітки! Мак, нарівні з калиною, здавна був улюбленою рослиною наших предків. Він вважався втіленням молодості та краси, тож вишиванки з цими квітами часто носили незаміжні дівчата. Так як в голівці маку вміщається понад 700 зернин, то він вважався також символом нескінченної родючості і часто використовувався в сімейних обрядах та традиціях.

Як бачимо, вишивка маками має досить суперечливе значення: з одного боку — це символ скорботи, а з іншого — втілення життя й родючості. Тож, якщо сумніваєтеся щодо доцільності вишивання цієї квітки на одязі, оберіть зображення маків на аксесуарах чи картинах – це теж виглядає дуже красиво.

Бережіть традиції наших предків, шануйте пам’ять тих, хто віддав за нас своє життя, і нехай небо над вами завжди буде мирним!

Автор: Вікторія ЧорнійВидання з наведеними в статті схемами можна придбати в інтернет-магазині «Діана плюс»:

вишивка маками

www.xiliwatches.com www.ReplicaWatchesAvenue.com www.Mens-LuxuryWatches.com www.WatchfreeSoccerOnline.com

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *