Традиційний рушник на Спаса: починаємо вишивати сьогодні!

Літо ще не настало, але завбачливі господині завжди починають готуватися до свят заздалегідь! Мова йде про святкування Преображення Господнього, коли ми будемо посвячувати соковиті яблучка, сливи і грушки. І обов’язковим атрибутом цього дійства є рушник на Спаса, про який ми сьогодні й поговоримо.

рушник на Спаса

Вишивка Світлани ГалущакЯким повинен бути рушник на Спаса?

Згідно українських традицій, рушники завжди відігравали важливу обрядову роль у багатьох святкуваннях та урочистостях, але для кожного свята існувала власна модель з особливими візерунками. Не виключенням є і рушник на Спаса, яким прикривають святковий кошик з фруктами та медом – на ньому обов’язково повинні бути зображені яблучка та квіти; часто вишивають також сливи, груші та виноград. Всі ці вимоги дотримані на чудових роботах тернопільської вишивальниці Світлани Галущак, яка може похвалитися вже цілою колекцією спасівської вишивки:

Спасівський рушник, як і будь-який інший рушник в українській культурі, має глибоке символічне значення. Вважається, що він має бути вишитим вручну, а під час роботи майстриня повинна була думати тільки про щось приємне!

Сучасні вишивальниці створюють чудові рушники, прикрашаючи їх не лише стібками хрестиків, а й бісером та мережками:

Готуємось до свята: починаємо вишивати рушник!

До Спаса ще кілька місяців, тож якраз вистачить часу вишити новий красивий рушничок. Схеми спасівських рушників можна знайти у спеціалізованих журналах, присвячених вишивці. Зокрема, в інтернет-магазині «Діана плюс» можна придбати схему ось такого симпатичного кошичка з фруктами (натискайте на зображення, щоб перейти до магазину):

Узори вишивок "mini". Рушники №250 (10)

Узори вишивок «mini». Рушники №250 (10)

Не менш гарно виглядатиме рушник і з такою вишивкою:

Узори вишивок "mini". Рушники №278 (14)

Узори вишивок «mini». Рушники №278 (14)

А найрозкішнішою схемою рушника до Спаса поділився популярний журнал «Вишиванка»! У випуску № 135 (5-7) пропонується фантастичний візерунок: пишний віночок із квітів та фруктів!

За цією схемою у Фейсбук навіть організований спільний відшив — приєднуйтесь! Найактивніші майстрині вже розпочали підготовчі роботи!

Вишивайте із задоволенням, і нехай робота над рушничком до Спаса принесе вам тільки приємні емоції!

рушник на Спасаwww.tjhy-gift.com replica-watches Fake Watches Replica Omega Watch Cheap Christian Louboutin heels

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *