Вишиті писанки — темарі – ексклюзивна вишивка на об’ємних предметах

Створення візерунків на об’ємних предметах – цей ексклюзивний вид вишивки на кулях темарі змушує знову і знову любуватися яскравими кульками-прикрасами.

Японське мистецтво вишивки темарі — не є простою технікою серед модних видів рукоділля, але оволодівши нею, людина зможе дати волю своїй фантазії і самовираженню. А також набути хобі, яке ще і приносить досить хороший дохід.

Як чудово вміти переносити плоский геометричний рисунок на кулю! Це не так легко, як здається на перший погляд, але і не так уже й складно, щоб не навчитися.

Вишивка на кулях — це дуже творчий процес, де можна придумати різні узори, комбінувати різні кольори, що дає можливість таким чином робити кожну кулю унікальною. Особливою розкішшю вирізняються темарі, вишиті шовковими нитками.

А як чудово виглядають писанки-темарі – це уже винахід української майстрині. Це поєднання японської техніки вишивки та українських традицій. Це подвійний обереговий символ, що поєднує в собі українську писанку (символ сонця і життя) і кулю-темарі, яка в японській культурі вважається такою, що приваблює удачу, дарує щастя і добробут своєму власникові.

Дана техніка оригінальна і ексклюзивна, результат перевершив всі очікування. І незважаючи на те, що вона не надто проста, кількість закоханих в це мистецтво в світі постійно зростає. Виготовлення таких кульок вимагає великої спритності і терпіння, фантазії та наполегливості; цей вид вишивки лише для дуже спокійних вишивальниць.

Темарі — це давнє мистецтво, яке зародилося в Китаї, а потім було запозичене японськими майстрами. Свого часу лише знатні дами Японії захоплювалися цією технікою як хобі. Проте поступово це мистецтво набуло популярності і поміж простих людей, і кулі з красивою вишивкою стали невід’ємним декором повсюдно.

Темарі  використовують в якості екстравагантного і екзотичного декору або як талісман удачі. Такий оригінальний подарунок дарують на день народження, весілля, на перший дзвоник або випускний у школі, закоханим парам (темарі вважаються символом міцної дружби), рідним або дуже хорошим друзям, на Новий рік.

Японці часто дарують ці кулі щастя дітям, оскільки переконані, що це поєднання майбутнього щастя і удачі, а ще це милозвучна іграшка, якщо у неї всередину покладені дзвіночки або крупи.

Це стильний і неймовірний подарок до особливого свята, особливо для всіх поціновувачів виробів ручної роботи. Темарі можна прикрасити будь-який інтер’єр, адже це чудовий декоративний елемент-прикраса для дому, особливо, якщо дизайн помешкання виконано у східному стилі. Такі кулі також використовують і як ялинкові прикраси.

За допомогою цієї техніки можна створити і різну біжутерію власноруч, адже вишиті кульки можуть бути не лише самостійним виробом (діаметром 5-12 см), а і його частиною. Наприклад, мініатюрні японські вишиті кульки вставляють в перстені, сережки чи брюлки.

Щоб темарі не просто красиво виглядала, але і приносить багатство, удачу і здоров’я, потрібно звернути увагу на вибір орнаменту — таємничих символів, прихованих в простій геометричній вишивці.

Іноді, щоб наділити кулю особливою потаємною силою, всередину поміщають певні рослини, які володіють, на думку японців і китайців, надприродними силами і є символами довголіття, жіночності чи відродження.

Для японців кулі щастя – це символ довершеності, подарунок радості та щастя. Адже темарі символізують дружбу і відданість, слугують символом багатства, успіху і щастя.

Такий виріб може стати талісманом і у вашому домі. Оригінальному виробу — гідне застосування усюди!

писанки — темарі

Читайте також:

Вишиті писанки власноруч — майстер-клас

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *