Мікровишивка – неймовірно витончена вишивка в техніці petit-point

Пропонуємо вам познайомитися з дивовижною технікою вишивки — мікровишивка. Це наймініатюрніша техніка вишивки. Мікровишивку ще називають петіт-пойнт (petit-point) — з французької мови можна перекласти як дрібниця, маленька цяточка, щось крихітне, адже дійсно стібки мікровишивки настільки малі, що нагадують крапочки з ниток. На одному квадратному сантиметрі мікровишивки може бути понад 400 стібків!

Мікровишивка — це не просто красиві і витончені сережки, вишукані і оригінальні кулони, жіночні і ніжні перстені та броші, а для чоловіків — запонки. Усе це справжні витвори мистецтва. Часто роблять комплекти. Нерідко виготовляють прикраси під вишиту сумку або шалено красиві вишиті туфельки. Так власниця таких вишитих мініатюр тільки підкреслює свою красу.

А ще мікровишивкою вишивають (кодують) імена людей, створюючи таким чином оберіг. Мікровишивка – це водночас досить давній (18 століття) і сучасний вид мистецтва, це вишивка найдрібнішим хрестиком на полотні.

Мікровишивка надзвичайно тендітна, майже ювелірна, результат вражає, тому що в цій роботі поєднується одночасно вишивка та мода на прикраси з вишивкою.

3

Створення ж прикрас з мініатюрною вишивкою вимагає від майстрині надзвичайної старанності і вміння поводитися з голкою і матеріалами, адже кожен стібок тут менший аніж міліметр. У таких вишивках застосовують півхрестик. Мікровишивкою вишивають під лупою, а то і під мікроскопом.

Для створення мікровишивки використовують тонку голку (вишивають бісерної голкою або найтоншою для вишивки хрестиком) і спеціальну дрібну канву, яка є найбільшою проблемою, адже це спеціальна канва, на якій вишивається в техніці «рetit рoint». Вона з 100%-го шовку і досить дорога, але наші вишивальниці пристосували для мікровишивки шторний капрон. Мікровишивку можна вишивати і на домотканому гребінному полотні, яке має рівномірне і дуже щільне переплетення ниток.

Для відображення повноколірних переходів потрібні шовкові нитки досить контрастних відтінків — шовкове муліне — шовк дає гарний благородний блиск, інакше колірний перехід може бути непомітний для ока. Але вишивають здебільшого бавовняними DMC нитками — оскільки їх можна знайти практично в будь-якому магазині для рукоділля.

Найтонша, воістину ювелірна робота майстрів мікровишивки нікого не залишить байдужим. Ах, які дивні роботи — настільки ювелірно виконана вишивка. Як тільки виходить така неймовірно витончена вишивка. Вироби багаті на відтінки, з об’ємними і благородними квітами і красивими композиціями.

Принцип техніки вишивки «рetit рoint» не складний. Складність полягає в самому розмірі, так як все дуже дрібне, потрібно гарненько бачити дрібні деталі. Освітлення повинне бути хорошим і бажано білим, щоб бачити природні кольори ниток, тому що жовта лампа трохи спотворює.

4

Для цього типу вишивки підходить будь-яка схема для вишивки хрестиком, тільки в даному випадку вишивається півхрестиком. Точно так само, як при вишивці хрестиком, рахуються квадратики — дірочки на канві.  Спочатку дивляться якого розміру потрібен шматочок канви (канви для мікровишивки). Оскільки вона досить дорога, то працюють в економ-режимі: вирізають потрібного розміру шматочок, пришивають його до звичайної тканини, яка не тягнеться, і вже тоді великий шматок тканини натягують на п’яльця. Тобто робочий шматочок канви — маленький, а все інше — допоміжне. Ось до чого додумались!

Якщо ви вирішили спробувати себе в вишивці в техніці мікровишивки, то спочатку варто повишивати на більшій канві — відшліфувати саму техніку. Вона не складна, але все ж потрібно попрактикуватись. Коли вправність прийде, то можна братися і за мініатюру.

1

Але головне, коли берешся вишивати, потрібно запастися терпінням. Вишиті прикраси можна носити з різним одягом — тут все залежить від вміння господині комбінувати.

Що може передати гарний настрій краще, ніж ніжні мініатюрні квіти, вишиті своїми руками! Потіште себе або дорогих вам людей ексклюзивним подарунком! Творіть з насолодою!

Мікровишивка

Схеми для вишивання мікровишивкою та майстер-класи виготовлення цих виробів можете переглянути в журналах «Вышиванка» та «Українська вишивка» та на сайті www.dianaplus.com

Читайте також:

Весна — жіночий мотиватор

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *