Писанки власноруч – майстер-клас вишивки

Вишиті писанки — це подвійний обереговий символ, що поєднує в собі українську писанку (символ сонця і життя) і японську кулю темарі (символ удачі, щастя і добробуту).

Формування заготовки у вигляді яйця детально описано у майстер-класі у журналі «Diana» №5-6, тому зараз ми на цьому зупинятись не будемо.

Отже, приступаємо до формування тла писанки.

Щільно і рівномірно обмотуємо заготовку ниткою для шиття з усіх боків. При цьому стежимо, аби заготовка набувала форми яйця. Намотуючи, покладіть котушку ниток в коробочку — так вона не заважатиме вам. Коли заготовка повністю покрита нитками, кінець нитки просиляємо в голку, проколюємо заготовку наскрізь, протягуємо нитку і обрізаємо (фото 5).

писанки темарі

Обгортаємо яйце тонкою смужкою паперу вертикально точно посередині. В точці, де два кінці зійшлися, вколюємо булавку. Знімаємо смужку і ділимо її на 4 частини. У місцях згинів робимо надрізи. Готовою смужкою знову обгортаємо яйце. Вколюємо булавку в кожному надрізі (фото 6). Аналогічно розділяємо яйце вертикально на 4 частини (фото 7).

Оперізуємо яйце по зазначених лініях ниткою. Перший обруч робимо червоною ниткою — це тимчасова позначка і її вузлики маскувати не потрібно. Другий, постійний обруч виконуємо золотистою ниткою. Вколюємо голку в довільній точці заготовки і виводимо на вершині (фото 8).

писанки

Вузлик на кінці робочої нитки ховаємо між нитками основи. Оперізуємо яйце ниткою, проходячи повз булавки, щоразу закріплюючи нитку на вершинах. Аналогічно позначаємо горизонтальну лінію, закріплюючи нитку на перетині золотистих ниток (біля червоної фіксувати не потрібно) (фото 9).

писанки

Повертаємося до паперової смужки. Ділимо кожну її четвертинку ще раз навпіл і одягаємо смужку на яйце. Позначаємо точки булавками (фото 10). Вже відомим нам способом виконуємо діагональну розмітку (фото 11, 12).

Кінець нитки виводимо в довільній точці заготовки і обрізаємо. Виймаємо булавки. Відміряємо від центру 2/3 довжини променів і позначаємо точки булавками (фото 13).

писанки темарі

Починаємо вишивати.

Вколюємо голку в довільній точці заготовки, ховаємо вузлик в нитках основи. Виводимо голку ліворуч від лінії розмітки в центрі яйця (фото 14).

писанки темарі

Переходимо до наступної лінії розмітки праворуч, вколюємо голку праворуч від лінії розмітки над точкою, позначеною булавкою (фото 15). Підхоплюємо декілька ниток основи і переходимо до наступної лінії розмітки (фото 16).

Повторюючи всі дії, вишиваємо чотирикутну зірку (фото 17). Аналогічно виконуємо другу чотирикутну зірку (фото 18). Повторюємо всі попередні кроки вишивки, розташовуючи стібки наступного ряду під стібками попереднього. Якщо нитка закінчилася, кріпимо її, просиляючи крізь основу, і починаємо нову нитку, ховаючи вузлик в нитках основи. Коли вишите полотно одного кольору досягне потрібної ширини, переходимо до іншого кольору (фото 19). Промені зірки не повинні сягнути червоної розмітки. Залишаємо місце для дуг, які виконаємо за тим самим принципом, що і зірки (фото 20). Аналогічно вишиваємо інший бік яйця.

Червону нитку розмітки випорюємо — вона нам більше не потрібна.

Порожні поля між променями великих зірок заповнюємо маленькими зірочками (фото 21).

писанки темарі

Ось і писанка-темарі готова і стане оберегом у вашому домі!

Писанки темарі

Читайте також:

1. Писанки своїми руками — різноманітність технік

2. Великодній кошик — декор власноруч вишивкою, фоаміраном, стрічками

3. Писанка майстер-клас виготовлення традиційної писанки

4. Вишиті писанки — темарі — ексклюзивна вишивка на об’ємних предметах

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *