Валяння – художні можливості виробів

Різні техніки валяння – це дуже захоплюючий процес – робити диво з нічого! Валяння – популярна і затребувана сьогодні техніка рукоділля. Стрімко і впевнено вовна завойовує простір в нашому житті. Вироби ручної роботи набувають популярності не лише за кордоном, а й усе більше в Україні.

Вовна, як жоден інший матеріал, дає необмежені можливості для втілення найсміливіших проектів. Валяння у багатьох людей перетворюється в наші дні в захоплююче хобі. Сьогодні унікальна техніка валяння дає можливість творити надзвичайно прекрасні речі своїми руками.

Художні можливості валяння

Тепер вироби з повсті застосовуються в різних областях людського життя. Так можливості повсті сьогодні дуже широкі: незвичайної краси одяг, сумки, взуття, картини, декоративні панно і килими, рамки для фото, квіткові композиції, забавні іграшки, абажури для ламп і багато іншого.

Валяний одяг – це водночас  теплі і пластичні, дуже м’які і приємні, по-домашньому затишні і завжди викликають захоплення. Валяні вироби підкреслюють достоїнства фігури та неповторну індивідуальність, екологічність і комфорт ідуть поруч з елегантністю і вишуканістю. Валяння стає чимось більшим, аніж просто ремесло, — це вже окремий напрям в сучасному мистецтві. А для декого це спосіб життя і самовираження. Як для дизайнера з Києва Анни Братасюк, яка розробила новий метод – в’язане валяння: гармонійне поєднання двох фактур, завдяки чому речі вражають оригінальністю. Роботи також поєднують вовну, шовк, трикотаж.

Валяння — це ще й чудовий засіб від стресу, цей процес дуже заспокоює, розслабляє, дарує можливість побути наодинці зі своїми думками. На жаль ми живемо в час емоційного навантаження. А вовна не тільки гріє, а й лікує. Так непомітно відволіктися від щоденних турбот, виплеснути негатив, заспокоїтися та розслабитися після напруженого дня допоможе валяна іграшка-антистрес.

валяння

Валяння — чудовий творчий процес, що дозволяє створювати безліч різноманітних речей, здатних перетворити будь-який інтер’єр, прикрасити предмет одягу або зробити неповторний подарунок для коханих і друзів. Валяння відкриває широкі можливості для творчості.

Чудові валяні вироби оздоблюваного характеру у своїх майстер-класах представила дизайнер, майстер-фелтмейкер Олена Демерташ:

Технологічно валяння являє собою виготовлення полотна з вовни шляхом зчеплення і переплетення між собою волокон вовни. При впливі певних факторів — перепаду температур, механічного впливу і лужного середовища — лусочки вовни з’єднуються між собою, і виходить міцний, теплий і абсолютно унікальний по тактильним відчуттям матеріал — повсть. Для валяння зазвичай використовують не прядену шерсть, найчастіше овечу і верблюжу.

Якщо ви ніколи не займалися валянням, то зайчик якраз те, з чого можна почати, і він у всіх вдасться – так запевняє майстриня Аудроне Єзжельонок (Литва):

валяння

А якщо уже не новачок, то приступайте до виготовлення її іграшки «Їжачок» або виготовить оленів за майстер-класом Олени Ломиги.

валяння

Валяні вироби несуть у світ красу, вони яскраві, кольорові, індивідуальні. Вони відображають стан душі і тепло рук майстра. Отже, оволодівайте практичними навичками виготовлення конкретних цікавих виробів, які в процесі творчого валяння набувають індивідуальну, ексклюзивну формую. Тож творіть з насолодою!

Усі наведені вище валяні вироби ви можете детальніше переглянути та обрати вподобаний майстер-клас у журналі «Diana» на сайті www.dianaplus.com

журнал diana handmade

валяння

АКЦІЯ!   Два календарі на 2019 рік за ціною одного. Обирайте два календарі однієї ціни, а платіть за один. www.dianaplus.com

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *