Техніки вишивання – заволікання

Займаючись підготовкою до зимових свят, створюючи подарунки для своїх близьких і прикрашаючи оселю, важливо не забути і про святкове вбрання, в якому ви розпочнете відлік  нового року. Адже вдало підібрана сукня та аксесуари є важливою запорукою гарного настрою не тільки господині, але й усіх гостей чарівного святкового вечора. В чудовій сукні можна вміло поєднати сучасні примхи моди та використати гармонійні ніжні взори та техніки вишивання, схожі на ті, що раніше носили українки.

І зараз піде мова про техніки вишивання, а саме про заволікання.

техніки вишивання - заволікання

Заволікання (або як його ще називають, відволікання, підбирання) – техніка вишивки, що імітує перебірне ткатство, а отже, є однією з найдавніших.

Найбільшого розповсюдження техніки вишивання заволікання набуло на Поліссі, його застосовують для вишивки чоловічих і жіночих сорочок, хусток, фартухів. Традиційно зволіканням вишивають лише геометричні узори, використовуючи для цього червоні нитки, іноді з вкрапленням чорного або темно-синього кольору.

Багато вишивальниць люблять цю техніку за легкість виконання та можливість швидко заповнити великі площі полотна.

Майстер-клас техніки вишивання «Заволікання»:

техніки вишивання - заволікання

Зволікання виконується швом «вперед голку», має рапорт узору та «чисницю». Чисниця може бути на дві або на три нитки полотна, всі ряди вишивають однаково, копіюючи один одного. Виконують перший ряд стібків, потім розвертають полотно і виконують наступний, що повторює попередній.

Якщо чисниця на три нитки, то знову повертають полотно і виконують третій ряд, що повторює попереду два. В наступному рядку стібки переміщуються за малюнком. Рядки знову повторюють попередній.

Якщо чисниця на два, то найменший стібок має покривати дві нитки полотна. При чисниці на три, найменший стібок, відповідно, накриває три нитки.

техніки вишивання - заволікання

Важливо й те, що нитки не закріплюють вузликами з вивороту, натомість залишають невеличкі вільні кінці з обох боків вишивки.

Бажаємо натхнення для створення неповторного образу та чудового настрою на увесь рік!

Для більшості зимові свята — це час, який можна провести вдома за приготуванням смачних святкових страв, читанням улюблених книжок та журналів, і зустрічами з друзями.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *