Цей захоплюючий декупаж!

декупаж

Будь-яка жінка завжди прагне всіма можливими способами прикрасити світ навколо себе. Хтось вишиває скатертини й серветки, хтось плете м’якенькі й затишні пледи, а хтось красиво декорує навколишні предмети, надаючи ім виразності й кольорів! Саме про останній вид творчості – декупаж – ми й хочемо сьогодні поговорити.

декупаж

Декупаж: з чого все почалося

Слово «декупаж» походить від французького «découper» – «вирізати». Ця техніка передбачає приєднання вирізаного малюнка до поверхні предмета з подальшим закріпленням результату лаком. Зародилося це мистецтво ще в часи Середньовіччя, коли вирізані картинки використовувалися для прикрашання меблів: таким чином виробники імітували дорогоцінну інкрустацію в східному стилі, яка тоді була дуже модною. Декоровані за допомогою декупажу столики і комоди обходилися значно дешевше, а вигляд мали чудовий, тому й користувалися значним попитом!

Декупажем захоплювалися в Англії, Франції, Германії та Америці; серед прихильників цього виду хобі є навіть королівські особи та всесвітньо відомі культурні діячі: Марія Антуанетта, Мадам де Помпадур, Лорд Байрон та Пікассо!

декупаж

Сьогодні ця техніка знову набула шаленої популярності, в тому числі і в Україні, і широко застосовується для декорування найрізноманітніших предметів: кухонного приладдя, посуду, бутликів, шкатулок, ялинкових іграшок, канцелярських підставок, прикрас і навіть декоративних великодніх яєць!

Що потрібно для декупажу?

Якщо ви зацікавилися цим незвичайним видом хенд-мейду, то ми підкажемо, з чого розпочати перші кроки. Отже, для роботи вам необхідні будуть такі матеріали:

  • Предмет, який ви будете декорувати (це може бути готовий виріб або спеціальна заготовка для декупажу);
  • Пензлі (ними ви будете наносити клей, лак чи фарбу. Найкраще для цього підійдуть плоскі синтетичні пензлі);
  • Ґрунтовка (для попередньої підготовки поверхні);
  • Фарба (для художнього оформлення фону аплікації);
  • Клей для декупажу (можна використовувати звичайний клей ПВА);
  • Декоративні серветки з яскравими візерунками та малюнками;
  • Гострі ножиці та інші допоміжні інструменти (можуть згодитися зубочистки, ватні палички, губки, валики та інше);
  • Лак (наноситься в кінці для закріплення результату і надання блиску).

декупаж

Принцип декупажу, здавалося б, простий: належним чином готуєте поверхню, вирізаєте потрібну картинку, приклеюєте її і після висихання покриваєте лаком. Але, як і в будь-якій справі, тут теж є багато нюансів і секретів майстерності, тому не розчаровуйтесь, якщо з першого разу вам не вдасться досягнути бажаного результату. Практикуйтесь, вчіться, відкривайте нові особливості – і у вас все вийде! Успіхів!

Автор: Вікторія Чорній

декупаж

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *