Синій колір: роздуми про вічне…

З чим ви асоціюєте синій колір?

З насиченими вечірніми сутінками, що темним покривалом огортають землю наприкінці дня, чи, може, з глибокими і загадковими водами морів та океанів? Із простою і душевною красою польових дзвіночків та волошок чи з неперевершеною розкішшю сапфірів на королівських коронах минулих часів? А може для вас більш близький напівмістичний колір індиго, у який, кажуть, забарвлена аура особливо обдарованих людей? Синій насправді вражає своєю надзвичайною багатогранністю…

Фото: Вікторія Чорній

Ця загадкова барва налаштовує на творчість, умиротворення та філософські роздуми про вічне. Вона розслабляє, дарує спокій та ясність думок, тому споглядання прохолодних відтінків синього на одязі чи в інтер’єрі обов’язково подарує вам гарний відпочинок. А найбільше цей колір підійде активним та енергійним особистостям, яким іноді буває складно гармонізувати свій стан із навколишнім світом.

Фото: Юлія Лиса

Фото: Юлія Лиса

В українській народній вишивці синій колір здавна символізував жіноче начало й асоціювався зі стихією Води, яка здатна м’яко огорнути людину і поглинути все те, що її втомлює та непокоїть. Часто він застосовувався у поєднанні з вкрапленнями червоного та жовтогарячого кольорів, що відображало тісний взаємозв’язок Води і Вогню, їх рівновагу і взаємний вплив у природі.

Фото: Юлія Лиса

Фото: Юлія Лиса

Синій манить за собою, уособлюючи глибоку духовність, чистоту та безкінечність всього сущого, а багатство його незрівнянних відтінків дарує воістину безмежні можливості для їх застосування у творчості. Саме цій барві присвячена сьома книга з «Золотої колекції української вишивки», в якій ви зможете побачити такі чудові вироби:

Тож надихайтеся, озброюйтеся нашими ідеями і сміливо втілюйте їх у життя!

Автор: Вікторія Чорній

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *