Позитивний жовтий колір: вишивайте з радістю!

Фото: Вікторія Чорній

Життєрадісна жовта барва до вподоби багатьом, адже її майже фізично відчутна енергетика приносить тільки приємні емоції! Жовтий колір супроводжує нас постійно: він і в яскравому цвітінні кульбабок навесні, і в задумливому опаданні золотого листя восени; його можна побачити і в літньому сонцестоянні, і в мерехтливому вогнику різдвяної свічечки. Тож не дивно, що й в традиційній українській вишивці цей відтінок займає особливу нішу, символізуючи собою радість, свободу і щастя.     

Фото: Юлія Лиса

Барва сонця здавна була найбільш поширеною у вишивальному мистецтві західних областей України, причому застосовувалася вона в основному в поліхромних вишивках. Майстрині так вміло комбінували декілька відтінків жовтого з оранжевим і коричневим, що готовий візерунок, здавалося, світився зсередини! А на Поділлі сорочки часто вишивали абрикосовим відтінком жовтого кольору – таке вбрання молода одягала на другий день весілля.

Жовтий колір – позитивний і енергійний, він допомагає людині розкритися і легко піднімає настрій, тож вишивання нитками цього відтінку обов’язково подарує вам надзвичайне задоволення. Але пам’ятайте: якщо ви хочете, щоб ваша вишивка виглядала шляхетно, ні в якому разі не використовуйте їдкі флуоресцентні кольори з лимонним чи салатовим відливом. Обирайте благородні природні відтінки типу кукурудзяного чи кольору яєчного жовтка – лише в цьому випадку результат вашої праці буде неперевершеним!

Фото: Вікторія Чорній

Сподіваємось, що восьма книга із «Золотої колекції», присвячена жовтому кольору, стане для вас цікавою і корисною. Тож готуйте яскраво-сонячні відтінки ниточок і поринайте в свою улюблену справу – вишивання!

Автор: Вікторія Чорній

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *