Прикмети вишивання : що вишивати на картинах і рушниках

Для кожної сфери — свої прикмети та повір’я, які складав народ, опираючись на спостереження та досвід. Вишивання також має свої прикмети. Прикмети вишивання картин.

Вишиті картини допомагають здійснювати мрії. Хочете здійснити задумане – вишивайте картину з конкретним сюжетом. Хтось мріє про нову квартиру, хтось хоче переїхати до приватного будинку. Вирішити квартирне питання допоможе вишитий будинок. Неважливо, буде це сільська хатинка чи розкішний палац. Розмір вишитого будиночка не має значення, будь-який будинок допоможе поліпшити житлові умови.

Пейзаж – символ успіху і сприятливих можливостей, вишите дерево – довголіття. Вишити пейзаж – означає знайти внутрішню гармонію та сприятливі можливості для вирішення проблем.

Мак – символ кохання та здійснення бажань.

Вишитий кінь приносить сприятливі зміни у житті. Це символ перемоги і влади, прикмета кар’єрного зростання.

Парна вишивка тварин або птахів сприяє зустрічі зі своєю половинкою, а також сімейному благополуччю.

Птахи є символом вічності, безсмертної душі, вони поєднують землю і небо. Парні птахи в народному мистецтві уособлюють кохання, щастя, чим і пояснюється їх розміщення на весільних рушниках, які відігравали значну роль у весільних обрядах.

Прикмети вишивання рушників.

Характерною ознакою весільного рушника є птахи, розміщені одне до одного голівками, що символізує вірне кохання. Вони або тримають у дзьобиках ягідку калини (символ жіночого начала та кохання), або сидять при основі дерева, що символізує народження нової сім’ї.

Відмовляючи хлопцю, дівчина віддавала сватам рушник з птахами, які дивляться у різні боки. На весільних рушниках крила птахів завжди вишивали опущеними, що символізувало готовність бути вірним одне одному.

На родинних рушниках, де вишите розлоге Дерево життя з присутнім філософським розумінням минулого, сучасного і майбутнього, птахів вишивали фантастичними. Розташовували їх при корені, середині стовбура і вітті з обох боків дерева. Це свідчило про міцність та незнищенність роду. Соловей і зозуля полюбляють дівочі рушники. Цих пташок найчастіше вишивають на гілці калини, що символізує продовження роду.

Пави – птахи сімейного щастя. Цей орнамент завжди зображується в парі. Пава – жар-птиця, що несе в собі сонячну енергію розвитку, благословляючи молодят. Розсідаючись на весільних рушниках, ці птахи здебільшого мають над собою Боже благословення – вінець чи вінок. Недаремно ж дівчата Полтавщини у весільний вінок вплітали павичеве пір’я.

Шлюбну пару також символізують соколи, голуби і півні. Вони також є характерними символами весільного рушника.

Голуб та голубка символізують любов, вірність і сім’ю. Голуб також був символом світу, а у християнстві позначає Святого Духа. Голуби з піднятими крилами символізують трагічне кохання.

Півень – це символ щастя, чоловічого здоров’я і багатства. Вишиваючи молодим рушники із зображенням півня, матері бажали молодій парі здоров’я, працьовитості та процвітання.

Символ півня досить широко розповсюджений у світовій міфології. Півень – це зооморфне втілення сонця, небесного вогню. У древніх слов’ян існував звичай приносити півня у жертву, молячись Сварогу – богу сонця, вогню. Півень також символізує перемогу добра над злом, дня над ніччю. Адже він своїм вранішнім співом віщує відродження дня, світла після ночі.

Ластівка – вірна супутниця людської оселі. Ця пташечка завжди несе добру звістку. Саме вона турбується, щоб людина не пропустила благословенної пори для створення сім’ї та зміцнення господарства.

Прикмети вишивання. У давнину основні орнаментальні мотиви відображали елементи символіки різних культів. Протягом багатьох віків безпосередній конкретний зміст символів на вишивках втрачався, але традиції використання їх не зникли. Народне вишивання – живе мистецтво, яке постійно розвивається, проте прикмети вишивання залишаються актуальними.

Прикмети вишивання в схемах картин

Наведені вище та ще багато інших схем та наборів для вишивання можна переглянути на сайті www.dianaplus.com

Приємного вишивання!

УВАГА!!! Нове поповнення добірки журналів «Вишиті картини».
Отримайте першими! + подарунок кожному!!!

3

Читайте також статті:

1. Вишиті обереги: що вишивати на жіночих та чоловічих сорочках

2. Вишиті обереги: найголовніші символи вишивки та їхній обереговий вплив

3. Вишиті обереги: рослинні орнаменти

Календарі 2020 зі схемами вишивки «Пресвята Богородиця» та «Православний» :

А також можете придбати подарункові календарі українських художників (О.Шупляка, Є.Гапчинської, О.Охапкіна …) на нашому сайті www.dianaplus.com  — неоціненний подарунок поціновувачам прекрасного! 

 В продажу настільні календарі пірамідки  2020 — переглянути:

 

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *