Модна вишиванка: сучасна інтерпретація традиційного одягу

Українська вишивка існувала, здається, завжди, адже красиве вигаптуване вручну вбрання з задоволенням носили ще наші прабабусі. Був, щоправда, і такий період, коли національна вишита сорочка була призабута, але ці часи, на радість рукодільницям, вже в минулому. Сьогодні ж можна з впевненістю сказати, що такий елемент гардеробу як модна вишиванка є майже в кожної сучасної красуні, і це чудово!

Модна вишиванка: носимо по-новому!

Не слід вважати, що вишита сорочка вимагає якихось складних комбінацій з іншим одягом. Так, колись її носили з довгою спідницею і спеціальним поясом (крайкою), але в наш час демократична мода дозволяє найрізноманітніші експерименти! Сучасні красуні навчилися вдало комбінувати вишиванки як з вечірніми спідницями, так і з джинсами і навіть шортами, вигадуючи оригінальні й цікаві образи на щодень.

Так як модна вишиванка вже давно вийшла за межі суто народного вбрання, то й аксесуари до неї підійдуть сучасні: обирайте яскраві сумки й взуття, сміливо одягайте крислатого капелюха й сонцезахисні окуляри і вперед – підкорювати світ! Якщо сумніваєтеся, чи зможете гармонійно доповнити свій образ – повчіться в знаменитостей, вони вже кілька сезонів підряд красуються у вишиванках! Причому, як не дивно, в національному українському одязі полюбляють ходити не лише вітчизняні, а й закордонні зірки:

Вишиванка як тренд

Українці завжди пишалися своїм вишитим одягом, вигадливі візерунки якого несли в собі глибокий філософський зміст. А в світлі останніх політичний подій на вишиванку по-іншому подивився цілий світ. Подивився і… закохався! Тож тепер наші національні мотиви чітко прослідковуються в колекціях відомих модельєрів. Ось як побачили модну вишиванку дизайнери французького модного дому Valentino (показ весна-літо 2015):

А авторитетний американський журнал «Vogue» навіть визнав українську вишиванку модним трендом сезону! Шалений успіх нашого традиційного вбрання видання пов’язує з популярністю української дизайнерки Віти Кін, вишиті сукні якої стали справжньою сенсацією  в світі моди:

Популяризують модну вишиванку й інші вітчизняні дизайнери, зокрема Оксана Караванська. Її стильні «вишиванки-кутюр» вражають поєднанням традиційних орнаментів, незвичайних тканин і авторського підходу до пошиття:

Ну як, переконалися, що українська вишиванка – це модно? Тоді швидше одягайте цю чудову річ і тіште своїм виглядом оточуючих! А якщо ви тільки плануєте розпочати роботу над нею, то обирайте візерунок до смаку і приступайте, щоб до літа встигнути пошити обновку!

Рівних вам хрестиків і вдалих модних образів!

Читайте також:

1. Вишиті обереги: що вишивати на жіночих та чоловічих сорочках

2. Вишиті обереги: найголовніші символи вишивки та їхній обереговий вплив

3. Вишиті обереги: рослинні орнаменти

Автор: Вікторія Чорній

 

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *