Догляд за вишивкою: як зберегти гаптовану красу

Нарешті! Довгі вечори роботи закінчені і вже готова вишиванка вашої мрії знаходиться в ваших руках! Ви сподіваєтесь, що вона стане вашим сімейним надбанням і ще багато років буде тішити вас своєю красою, але як цього досягнути? Який потрібен догляд за вишивкою, щоб ниточки не втратили свого кольору, тканина не знищилась і вишиті орнаменти залишилися такими ж яскравими надовго?

Догляд за вишивкою: поради від професійних вишивальниць

Отже, як ви вже зрозуміли, речі ручної роботи вимагають нестандартного підходу до їхнього догляду, і пов’язано це в тому числі і з тим, що тканина і нитки вишивки часто вимагають різних умов прання та прасування. У зв’язку з цим необхідно дотримуватися декількох простих правил, а саме:

  • Прати вишивку можна тільки вручну і обов’язково окремо від інших речей. Використовувати найкраще рідкі пральні засоби або мильну стружку, і ні в якому разі не допускати потрапляння на вишивку відбілювачів. Це може призвести до линяння ниток і тканини, особливо якщо це фарбований льон. Вода має бути ледь теплою, а в процесі прання слід уникати тертя та викручування. Якщо простим замочуванням вивести пляму не вдалося, то її можна легенько потерти м’якою щіточкою.

догляд за вишивкою

Читайте також: Вишивка з чоловічим характером, або мужчини-рукодільники!

  • Після прання вишивку не можна відтискати – її потрібно розкласти на чистому махровому рушнику і скрутити разом з ним в рулон. Коли рушник вбере в себе вологу, вишиту річ розкладають на іншому рушнику і залишають до повного висихання. Ніколи не залишайте вишивку сохнути під прямими сонячними променями – це може призвести до втрати нею кольорів.

догляд за вишивкою

догляд за вишивкою

  • Прасувати вишивку можна виключно з вивороту через марлю. Для того, щоб зберегти об’єм візерунку і фактуру ниток, вишиту річ перед прасуванням кладуть лицевою стороною на махровий рушник або іншу м’яку основу. В жодному разі не прасуйте вишивку із застосуванням пари безпосередньо по лицевій стороні!

догляд за вишивкою

Дотримання цих простих порад обов’язково допоможе вам зберегти красу вишитих виробів на довгі роки. Тому вишивайте із задоволенням, правильно доглядайте за своїми шедеврами і насолоджуйтесь їх чудовим виглядом!Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *