Вишивка з чоловічим характером, або мужчини-рукодільники!

Вважається, що різноманітні види рукоділля, а особливо вишивка – це, переважно, «жіноча робота». І справді, важко уявити собі солідного мужчину з тонесенькою голкою в руках, та ще й здатного годинами спокійно вираховувати кількість хрестиків і прокладати стібки на тканині… А між тим, такі унікальні вишивальники існують, та ще й вражають надзвичайною красою та акуратністю своїх робіт! То яка ж вона – вишивка з чоловічим характером?

вишивка з

Фото: Інна Єрмакова

Заняття для справжніх мужчин

Можливо, вас це здивує, але в давні часи професійними вишивальниками були саме мужчини, а жінки могли гаптувати тільки для дому та своєї сім’ї. Вишивка з золотом та дорогоцінним камінням, а особливо розшивання візерунками парадного одягу високопоставлених осіб довірялася виключно чоловікам!Це заняття вважалося досить престижним і його не цуралися навіть відомі історичні постаті, зокрема прусський король Фрідріх Великий, Людовик XVI, кардинал Рішельє, шведський король Густав V та багато інших. Та що там говорити, якщо вишивати у вільний час полюбляє навіть відомий голівудський актор Том Круз! А в одній із львівських воєнних частин існує навіть цілий гурток рукодільників, які майже щодня знімають стрес за допомогою вишивки!

Деякі мужчини-вишивальники є вже досить відомими в соцмережах і просто вражають кількістю чудових робіт та темпами їх виконання! Ось, наприклад, цікавий профіль в Інстаграмі – @_alexstitch_ Цей симпатичний хлопець може похвалитися вже досить великою кількістю підписників і безліччю фантастично красивих вишивок:

А справжнім скарбом в сучасній історії української вишивки сміливо можна назвати колишнього луганчанина, а тепер мешканця Вінниці Андрія Єрмакова. Разом зі своєю дружиною Інною він створив «Студію народної вишивки «СвоєРідне», де вивчає та відроджує старовинні вишивальні техніки України. Складні мережки, низинка, заволікання, занизування та багато інших технік – це для Андрія не пустий звук, а предмет скрупульозного вивчення. Такий вишивальник викликає непідробний захват і повагу!

Як бачимо, для деяких чоловіків вишивання стало не лише приємним хобі, а й буквально справою всього життя, і це чудово! Тож побажаємо їм і надалі розвиватися в цьому різновиді рукоділля й радувати своїх прихильників новими вишитими шедеврами!

Автор: Вікторія Чорній

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *