Романтичний «blackwork»

blackwork

Наскільки ж багатогранною може бути вишивка! Кольорова і монохромна, виконана за допомогою найрізноманітніших видів швів та їх поєднань, вона не припиняє заворожувати нас своєю красою… Розповідати про таємниці різних видів гаптування можна безкінечно, але сьогодні давайте зупинимося на цікавій вишивці в техніці «блекворк».Blackwork: головні особливості техніки

То що ж це за техніка і чим вона така особлива? Blackwork – старовинний різновид лічильної вишивки, що традиційно виконується нитками чорного кольору на світлій основі. Основним стібком цієї техніки, фактично, є добре відомий українським майстриням шов «назад голку»; також застосовується подвійний стібок шва «вперед голку», відомого також як «шов Гольбейна». Стібки накладаються на тканину у вигляді лічильного візерунку із симетричною композицією, витриманою всередині контуру. Справжня вишивка у техніці «блекворк» повинна мати однаковий вигляд з обох сторін тканини.

Здавалося б, нічого складного – лише прості одноколірні стібки, проте справжні віртуози цієї техніки досягають запаморочливих результатів, досконало передаючи об’єм та мальовничу гру світла і тіні. Ажурна та надзвичайно красива вишивка здалеку нагадує тонке мереживо, нашите на тканину – недарма за допомогою цієї техніки колись імітували мереживні деталі одягу.

Читайте також: Не монохромом єдиним: дещо цікаве про вишивку силуетів

Техніка «блекворк» чудово поєднується також із звичайним лічильним хрестиком, що в руках умілих майстринь робить таку вишивку ще цікавішою. Один з чудових прикладів – надзвичайно красивий комплект із костюма та сумочки, вишитий талановитою рукодільницею Оксаною Лешків, представлений у Чорній книзі «Золотої колекції української вишивки»:

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *