Романтичний «blackwork»

blackwork

Наскільки ж багатогранною може бути вишивка! Кольорова і монохромна, виконана за допомогою найрізноманітніших видів швів та Cheap Replica A.Lange & Sohne Watches їх поєднань, вона не припиняє заворожувати нас своєю красою… Розповідати про таємниці різних видів гаптування можна безкінечно, але сьогодні давайте зупинимося на цікавій вишивці в техніці «блекворк».Blackwork: головні особливості техніки

То що ж це за техніка і чим вона така особлива? Blackwork – старовинний різновид лічильної вишивки, що традиційно виконується нитками чорного кольору на світлій основі. Основним стібком цієї техніки, фактично, є добре відомий українським майстриням шов «назад голку»; також застосовується подвійний стібок шва «вперед голку», відомого також як «шов Гольбейна». Стібки накладаються на тканину у вигляді лічильного візерунку із симетричною композицією, витриманою всередині контуру. Справжня вишивка у техніці «блекворк» повинна мати однаковий вигляд з обох сторін тканини.

Здавалося б, нічого складного – лише прості одноколірні стібки, проте справжні віртуози цієї техніки досягають запаморочливих результатів, досконало передаючи об’єм та мальовничу гру світла і тіні. Ажурна та надзвичайно красива вишивка здалеку нагадує тонке мереживо, нашите на тканину – недарма за допомогою цієї техніки колись імітували мереживні деталі одягу.

Читайте також: Не монохромом єдиним: дещо цікаве про вишивку силуетів

Техніка «блекворк» чудово поєднується також із звичайним лічильним хрестиком, що в руках умілих майстринь робить таку вишивку ще цікавішою. Один з чудових прикладів – надзвичайно красивий комплект із костюма та сумочки, вишитий талановитою рукодільницею Оксаною Лешків, представлений у Чорній книзі «Золотої колекції української вишивки»:

Добавить комментарий

Войти с помощью: 

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Яндекс.Метрика