Як навчити дитину правильно писати: Прописи майбутнього, поради та хитрості

Чому вчитися писати красиво потрібно своєчасно? Уміння акуратно писати допомагає розвинути дрібну моторику пальців і покращити здатність мозку логічно мислити. Дрібна моторика – показник рівня розумового розвитку, здатності концентрувати увагу. За статистикою, діти, які так і не навчилися акуратно і рівно писати, частіше відстають в успішності від своїх однолітків. Але щоб не допустити до такої ситуації і навчити писати красиво, доведеться докласти трохи зусиль, зрозуміти, чому так відбувається і допомогти дитині безболісно в психологічному плані подолати проблему, використавши прописи.

прописи

Якщо дитина помиляється, батьки змушують нескінченне число разів переписувати кожен текст. В результаті якість письма чомусь лише погіршується. А школяр здобуває ненавистю до уроків. Таких дітей вважають ледарями, які не здатні навчитися.

Однак це не так! Дитину лише потрібно зуміти зацікавити, знайти, так би мовити, підхід.

Ось, для прикладу, дрібна моторика рук розвивається також за допомогою таких видів ігрової діяльності, як малювання, пазли, орігамі, вирізання фігурок з картону, — тож важливо чергувати писання з цікавими для дитини заняттями.

Ось тут і стануть в пригоді прописи майбутнього: як українською, так і англійською мовою.

прописи

Пропис – це складний процес, в якому задіяний увесь мозочок дитини. Якщо говорити точніше, то в процесі письма одна ділянка мозку передає необхідні імпульси наступній і так далі по ланцюжку. Якщо на якомусь етапі виникає перешкода, процес переривається, імпульс йде неправильним шляхом, і дитина починає писати неправильно.

Отже, потрібно уявити, як же ця буква виглядає, які елементи в дійсності (в природі) вона позначає. Потім потрібно виокремити потрібний звук чи слово. Потім згадати, якою чи якими буквами цей звук позначається. Після цього мозок дитини дає команду руці, яка виконує правильні рухи ручкою.

прописи

Однак потрібно розуміти, що дитина, яка вчиться щойно писати, дуже чутлива і пластична істотка, яку потрібно навчити, а не залякати. Важливо для навчання письма:

  • мати спеціальний зошит-прописи – не варто використовувати лінійкований.
  • на перших порах слід писати разом з дитиною (спочатку взявши її рученя в свою руку) прості елементи: вертикальні палички, палички з заокругленням внизу і вгорі, кружечки і так далі.
  • потрібно намагатися візуалізувати будь-яку інформацію – вивчаючи букву, показувати на картинках з природніми предметами (котик, квіточка, курчатко…).
  • навчання письму має проходити в легкій, невимушеній формі без поспіху і суєти.
  • важливо правильно підбирати момент, відчувати настрій дитини і бути готовими терпляче приділяти заняттю з дитиною хоча б 30 хвилин щодня.
  • щоб навчити дитину акуратно писати, потрібно придбати декілька різних прописів: з буквами, геометричними фігурами і цифрами. Це допоможе зацікавити малюка і уникнути одноманітності.
  • заняття в ігровій формі допоможуть урізноманітнити процес навчання, зробивши його захоплюючим для дитини.

Важливу роль в успішному освоєнні письма займає правильний підбір прописів. Вибираючи їх, потрібно розуміти, що вони повинні повністю підходити для дитини за віком і якомога краще полегшувати процес навчання.

прописи

Прописи – справжня знахідка для тих батьків, які хочуть навчити дитину правильно писати, але бояться нашкодити. В прописах завше знайдуться цікаві і корисні вправи, на зразок: “продовж лінію”, “намалюй трикутники”, «розмалюй фігурку» і т.п. Завдання розроблені таким чином, що дитина поступово вчиться писати швидко і ззадоволенням, і при цьому – красиво.

прописи

Прописи майбутнього

Завітайте в інтернет-магазин dianaplus.com та оберіть для свого малюка: прописи-буквинки, абетки, олівці та фломастери, подарункові набори для письма та малювання, розмальовки, витинанки та наклейки.

Читайте також:

ПРОПИСИ І БУКВИНКИ ДЛЯ ВАШОЇ ДИТИНКИ

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *