Як дитину змусити слухатися – психологічні хитрощі

Дуже рідко трапляється так, що дитина виконує батьківське прохання з першого разу, а також слухає та чує все те, що вони намагаються донести до неї. Які ж психологічні хитрощі слід застосувати?

Справа в тому, що увага дитини працює інакше, ніж увага дорослої людини, тому змусити улюблене чадо сконцентруватися на словах батьків часом непросто. Проте є кілька перевірених способів, здатних полегшити це завдання.

психологічні хитрощі

Ось що радять психологи. Що потрібно зробити, щоб дитина чула і реагувала на сказане (психологічні хитрощі):

— часто відтворювати ім’я дитини на розмові. Для кожної людини його ім’я – це унікальний ключ, який активує увагу. Тому, перш ніж вимовити прохання, зверніться до дитини на ім’я і переконайтеся, що вона відволіклася від своїх справ і повернулася до вас.

— Іноді можна побути смішним. Діти люблять того, хто може їх змусити сміятися. Тому, щоб прохання було менш повчальним і не викликало у дитини підсвідомого відторгнення, спробуйте вимовити її з акцентом, наспів або непомітно підкравшись і змусивши здригнутися. Звичайно, зловживати таким лайк-хаком не треба — все-таки ви повинні залишатися батьком, а не клоуном, до якого нікому на думку не спаде серйозно.

психологічні хитрощі

— знімати із себе відповідальність у тих сферах, де це можливо. За твердженнями психологів, зовсім не обов’язково кілька разів повторювати своє прохання, щоб змусити дитину зробити щось для її ж блага. Якщо одне попередження не подіяло, з цього моменту відповідальність за виконане або невиконане доручення має лягти на його плечі. Звичайно, рада актуальна в тому випадку, якщо дитина на собі відчує наслідок власної непослуху. Якщо ж незговірливість дитини приведе до того, що ви будете змушені виконати все самостійно, цим способом краще не користуватися.

— акцентувати увагу не на тому, чого побоюєтеся, а на тому, чого намагаєтесь досягти. За словами фахівців, дитина набагато швидше розуміє прохання, якщо з неї одразу зрозуміло, що їй потрібно робити. Адже прохання не робити чогось не вимагає від дитини якоїсь дії, а отже, вона може не звертати на них уваги. Тому замість абстрактного прохання з «не», наприклад: «не впусти», «не впади», «не розбий» — сформулюйте прохання-дію, наприклад: «тримай міцніше», «зав’яжи шнурки, щоб не впасти», «грай з м’ячем подалі від вікна».

психологічні хитрощі

20 розмальовок

— уникати брехливих фактів. Батьки спілкуються з дитиною з позиції старшого і часом надто акцентують увагу на тому, що є досвідченішим і розумнішим за свого юного співрозмовника. Звідси з’являються брехливі факти, які можуть стимулювати дитину лише доти, доки вона не дізнається, що це неправда. Наприклад, якщо кажете дитині, що її забере бабай, якщо вона вчасно не ляже спати, це буде працювати лише доти, доки дитина не зрозуміє, що ніякого баба не існує. До речі, ваш авторитет у його очах житиме лише до цього моменту. Тому подумайте, чи варто його втрачати перед дитиною заради тимчасового вирішення проблеми.

— додавати ваги «ні», збільшивши кількість «так». Дозволяти дитині робити все, що їй заманеться, виключивши з лексикону слово «ні», нелогічно і навіть небезпечно. Однак будь-яка заборона стає більш вагомою і сприймається з великим ентузіазмом, якщо кількість таких категоричних «ні» не зашкалює.

психологічні хитрощі

20 розмальовок

— влаштування щиросердного визнання. Хіба батькам подобається все це різноманіття побутових клопотів і величезний стос батьківських обов’язків? Ми не роботи, і деякі дії у нас викликають таке ж відторгнення, як і у дітей. То чому б їм у цьому не зізнатися? Тільки не ставте дитині у закид те, що ви можете себе перебороти, а вона поки що ні. Краще розкажіть чому ви вирішили, що перебороти себе обов’язково потрібно. І не забувайте, що з ранніх років дитина починає подорожчати вам. Тому не вдасться виховати в ньому повагу до чужої думки і вміння слухати, якщо ви самі не маєте цих якостей. Тож слухайте їхні наївні розповіді, хвалите за дрібні, але такі значущі досягнення, вислуховуйте аргументацію відмов та ведіть діалог. Тоді дитина відповість вам тим самим.

Психологічні хитрощі допомагають уникнути конфліктів і виховати наледно дитину.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *