Вишивання як магія: найпоширеніші повір’я

Творча муза, натхнення, безмежний політ фантазії… Всі ці загадкові речі часто асоціюються у нас із містикою, і такий цікавий процес як вишивання – не виняток. З давніх-давен створення краси голкою і ниткою супроводжувалося багатьма народними повір’ями і прикметами, що стосувалися найрізноманітніших аспектів життя людини.

Перш за все вважалося, що до вишивки слід приступати виключно з приємними, «чистими» думками і помислами, адже негатив може легко перейти на виріб і зашкодити людині, яка стане власником вишивки.

Дуже велике значення надавалося вишивальним голкам – їх ретельно підбирали, цінували і берегли, як зіницю ока. Заборонялося позичати комусь таку голку або використовувати з іншою метою, а загубити її вважалося поганим знаком. Існує навіть наукове пояснення такої прикмети: вушко голки породжує вихрові біоенергетичні потоки, що акумулюються на її вістрі, тому в місцях, яких торкнулася голка, залишається сильний енергетичний слід. Тож можна тільки уявити собі могутню енергетичну картину вишиванки чи рушника, якщо голка торкалася тканини цих виробів тисячі разів!

Багато вишивальних повір’їв пов’язано із виворотною стороною вишивки. Наші прабабусі вважали, що лице вишивки робиться для людей, а виворіт – для Бога. Саме тому майстрині намагалися не робити вузликів, не заплутувати і не обривати ниток, а з часом навчилися досягати такого результату, коли виворіт роботи повністю зберігав малюнок орнаменту і мав вигляд незвичайного гобеленового шиття.

Ставитись до вишивальних прикмет можна по-різному – хтось у них вірить, а хтось – ні. Але сперечатися із важливим обрядовим значенням та могутньою обереговою силою вишитих виробів не буде ніхто! Тому сміливо беріть на озброєння вікові знання наших предків і вишивайте на здоров’я: з приємними думками і закодованими у хрестиках і стібках мріями!

 

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *