Виставка «Теплі акорди»: фантастичне валяння вовни від Тетяни Охрицької!

валяння вовни

Ім’я тернопільської майстрині Тетяни Охрицької відоме багатьом шанувальницям ексклюзивних речей, і не лише в Тернополі. Валяння вовни в руках цієї талановитої рукодільниці завжди перетворюється у щось неймовірне – невагомо-легке і надзвичайно красиве, вишукане й насправді неповторне! Цього року Тетяна відзначає десять років своєї творчості, тому організація своєї власної виставки «Теплі акорди», яка нещодавно відкрилася у приміщенні Тернопільської бібліотеки №4, стала дуже доречною. Заглянемо в гості?

валяння вовни

Валяння вовни як воно є

Розкішні палантини, вишукані сукні, стильні пальто і жакети, головні убори, сумки, броші… Від різноманіття представлених на виставці вовняних виробів просто розбігаються очі! Як розповіла Тетяна, на даний момент тут знаходиться близько сорока експонатів, в тому числі й особисті речі майстрині, наприклад її улюблене чорне пальто з маками.

Цікаво, що захоплення вовною почалося у Тетяни з появою інтернету – до того часу вона займалася іншими видами рукоділля. Але вперше побачивши в мережі фантастично красиві валяні вироби, майстриня вирішила обов’язково спробувати створити щось подібне!

валяння вовни

Творчий шлях був нелегким – корисну інформацію доводилося збирати буквально по крупицях, спеціальної вовни для валяння в продажу не було, тож для своєї першої валяної квітки Таня використала фрагменти слабо закручених ниток для в’язання, на підготовку яких пішло немало часу і зусиль. Але результат сподобався всім, тож поступово жінка почала набувати необхідних знань і досвіду.

Особливістю валяння з вовни є те, що кожний виріб, виготовлений в цій техніці, є унікальним. Тетяна розповідає, що навіть маючи на руках два ідентичних набори матеріалів, у неї ніколи в результаті не виходять однакові вироби, так як повтори тут просто неможливі. Часто буває й так, що початкова ідея в процесі роботи трансформується кілька разів, тож майстриня і сама не до кінця уявляє, як саме буде виглядати закінчена річ. Одним словом – суцільний політ фантазії і непередбачуваний креатив!

На відміну від інших майстринь, які теж працюють в техніці валяння, Тетяна Охрицька практично не використовує синтетичних матеріалів – виключно вовна, інколи в поєднанні з якісним шовком. Мабуть, тому всі її вироби такі приємні на дотик і красиві! Переконайтеся в цьому і ви – виставка «Теплі акорди» діятиме до середини жовтня 2016 року за адресою: м. Тернопіль, б-р Д.Галицького 6, Бібліотека №4 для дорослих.

Текст і фото: Вікторія Чорній

валяння вовни

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *