Купити вишивку, щоб обклеїти нею стару праску: оригінальні ідеї від шведської художниці!

Яким ви уявляєте собі практичне застосування вишивки? Більшість скаже, що її можна носити на одязі, прикрашати вишитими картинами чи серветками оселю, а гаптовані рушники використовувати для вшанування народних традицій та обрядів. Але існують також оригінально мислячі люди, які можуть купити вишивку і спокійно… порізати її на окремі фрагменти! Для чого? Дізнаєтеся з цієї статті!

купити вишивку

Шведські ідеї застосування вишивки

Художниця зі Стокгольму Улла-Стіна Вікандер збирала колекцію вишивки понад 10 років. Цікаві екземпляри вона знаходила в антикварних магазинах та на «блошиних ринках», тож із часом її домашнє зібрання почало налічувати понад 100 різноманітних вишивок. Деякі з них вона купувала буквально за безцінок, так як їхній стан бажав кращого, але художниця вирішила дати їм нове життя.

В 2012 році жінка вперше спробувала задекорувати звичайні побутові речі із 70-х років за допомогою вцілілих фрагментів вишивки. Швейна машинка, електричний міксер, кухонне приладдя та інші об’єкти набули абсолютно нового контексту, так як завдяки такому незвичайному декоруванню повністю змінили свій вигляд.

Сьогодні оригінальні роботи шведської художниці завойовують все більше прихильників по всьому світу. Жінка організовує виставки-продажі, які користуються великою популярністю, а в 2013 році вона стала співвласницею дизайнерської компанії.

Ulla-Stina Wikander

Звичайно, не всі зрозуміють, як можна вчинити із вишитими речами таке варварство – буквально порізати їх на шматки! Але, якщо поглянути на роботу Улли-Стіни з іншого боку, то можна віднайти й переваги: те, що вціліло від вишивки, відіграло важливу роль у трансформуванні старого непотребу в об’єкти сучасного мистецтва!

Джерело: www.ullastinawikander.com

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *