Вишивка гладдю по трикотажу: додайте родзинки в’язаним речам!

вишивка гладдю

Є рукодільниці, які полюбляють в’язати, і є такі, що надають перевагу вишиванню. Але існують ще й найталановитіші майстрині, які вдало поєднують ці два творчих хобі, створюючи справді неперевершені, унікальні речі! Сподіваємося, ви саме з таких? Тоді вам буде цікавою наша стаття, присвячена вишивці по в’язаному полотну.

Вишивати по трикотажу можна багатьма способами, найпопулярнішими серед яких є стебловий і тамбурний шви, вишивка в стилі «рококо» та інші техніки:

Але найбільш ефектно на в’язаному полотні виглядає вишивка гладдю, виконання якої дозволяє застосовувати безліч нестандартних і творчих рішень. Пухнасті мохерові або вовняні нитки додають такій вишивці м’якої пластики й додаткового об’єму, що значно покращує загальний вигляд плетеної речі.

Вишивка гладдю по трикотажу: головні секрети

Освоїти вишивку по в’язаному полотну може кожний, головне – пам’ятати про кілька ключових правил:

  • працюючи з трикотажем, використовуйте спеціальні пластмасові голки з великим вушком і тупим заокругленим кінцем, які не проколюють сплетіння ниток. Також користуйтеся п’яльцями – так полотно буде надійно зафіксованим і стібки лягатимуть набагато рівніше й акуратніше;
  • перед початком вишивання визначте головний колір ниток, який гармоніював би з відтінком полотна-основи, а вже потім до нього підбирайте додаткові акцентні кольори;
  • для досягнення ефекту об’ємного візерунка користуйтеся нитками різної фактури; також можна додати крупні намистини, натуральне чи штучне каміння, бісер і т.д.

вишивка гладдю

Не бійтеся експериментувати, адже вишивка гладдю по в’язаному полотну не передбачає жорстких правил! Навпаки – можливо, в творчому процесі ви вигадаєте власний спосіб декорування трикотажу, як це зробила одна з талановитих майстринь, Світлана Сердобинцева. Її техніка полягає в тому, що візерунок спочатку вишивається в’язальними нитками на тонкій тканині або флізеліні, а потім вшивається по контуру у в’язаний виріб. Цікаво? Майстер-клас по цій темі шукайте в січневому випуску журналу «Вяжем сами» №121 (1).

вишивка гладдю

Навіть кілька яскравих стібків здатні оживити будь-яку в’язану річ, тому сміливо декоруйте плетиво вишивкою і викликайте захоплені погляди оточуючих!

вишивка гладдю

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *