Вінтажні схеми вишивок: краса з присмаком вишуканості!

Вінтажний стиль – це особливий напрям рукодільного мистецтва, який останнім часом набуває все більшої і більшої популярності. Старовинні схеми вишивок поєднують в собі особливу композицію елементів, притаманних раннім періодам зародження культури людства. Цей елегантний коктейль кольору та стилю впізнається відразу – його не порівняти ні з якими іншими видами вишивальних технік!

схеми вишивок

Вінтажні схеми вишивок: основні мотиви

Неймовірно вишукані сюжети зі справжніх вінтажних виробів передають, як правило, картини з аристократичного минулого: сцени старих фотографій, зображення тогочасних знаменитостей, розкішних пейзажів тощо. Часто на такій вишивці були присутні окремі рослинні композиції, доповнені античними елементами: стрічками, вигадливими рамками, написами. Поширеним було також зображення різноманітних пташок.

Найчастіше вишивкою прикрашався домашній текстиль (подушки, скатерті, серветки); вишивалися також картини й аксесуари, найпопулярнішими з яких були невеличкі сумочки:

Відтворити старовинну вишивку в сучасній інтерпретації можна і в наш час. Однією з тих, хто успішно займається цією справою, є львів’янка Галина Матвіїв – її неповторні сумочки в стилі «ретро» вже давно відомі на всю країну! Роботи цієї майстрині не раз публікувалися в рукодільних журналах, зокрема «Українська вишивка»:

Старовинна вишивка в наш час

Спробувати відтворити вінтажну вишивку можете і ви! Але, щоб досягнути найбільшої правдоподібності, необхідно дотримуватися певних правил:

  • Однією з визначальних особливостей вінтажної вишивки є приглушені, неяскраві кольори, які створюють ефект «припудреності» і старовини. Тому обирайте відповідні відтінки.
  • Фон можна підшукати будь-який, але найефектніше вінтажні схеми вишивок виглядають на темному тлі.
  • Найбільшу увагу приділіть схемам, адже для стилізації вишивки під старовину і зображення повинне бути особливим. За основу можна взяти ось такі зразки:

Насправді робота над вишивкою в стилі «вінтаж» потребуватиме від вас неабиякої уважності і посидючості, але результат буде того вартий! Тому надихайтеся прикладами інших і починайте реалізовувати власні рукодільні плани!

Автор: Вікторія Чорній

схеми вишивок

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *