Вінчальні ікони — вишивка вінчальної пари образів власноруч

Давня традиція дарувати молодятам ікони не втратила своєї актуальності. Ікони на весілля – один з головних оберегів майбутньої сім’ї, без якого не відбувається жодне весілля. Вже впродовж багатьох століть у обряді вінчання використовують вінчальні ікони (схеми вишивки подано нижче).

Вінчальні ікони – це образи Господа Спасителя (Господа Вседержителя) і Пресвятої Богородиці (зазвичай Казанська або Володимирська ікона Божої матері, або Іверська, Чернігівська), виконаних в однаковому стилі, якими благословляють шлюб молодих і вінчають молоду пару. Ці дві називають вінчальною парою. Наречену благословляють і дарують ікону Богородиці, нареченому — образ Ісуса Христа. Ці ікони використовують в церкві під час вінчання, таким чином вони стають свідками святого шлюбного союзу. Вони повинні залишатися в будинку подружжя і служити нагадування про клятву, дану перед лицем Господа Бога. Будь-яка така ікон допоможе зберегти шлюб, наділить мудрістю і підтримає у важку хвилину, допоможе направити на шлях істинний, наповнить душу світлом, передасть благодать, захистить і збереже сім’ю. Перед ними можна молитися про допомогу, дякувати і прославляти Бога. Вони закладають фундамент нової сім’ї, сімейних традицій. На полях вінчальних ікон можуть бути зображені святі покровителі нареченого і нареченої.

Традиції написання православних і католицьких ікон формувалися століттями в різних умовах,тому існує відмінність. Однак, варто відзначити, що деякі католицькі ікони шануються і в православ’ї, і навпаки. Так католики вшановують Казанську ікону Божої Матері, а католицька ікона Божої Матері Остробрамської  — православними, Кохавинська ікона шанується як серед католиків, так і серед православних.

Відмінність православної ікони і католицької: на католицької ікони вбрання Богородиці має чорно-білий колір, руки схрещені, де ліва знаходиться поверх правої. У православному образі переважає золотий колір і одяг набагато нарядні ший, руки схрещені так, що права перебуває зверху. Лики святих в православному іконописі мають смиренний вигляд, а очі опущені; в католицькому — широко розкриті.

Вінчальні ікони – це основа домашнього іконостасу молодої сім’ї. Ці дві ікони – головні образи, які повинні бути присутніми в кожній обителі.

Вінчальна пара ікон – родинна святиня, передається від батьків дітям, тому важливо вибрати дійсно хороші ікони, близькі вам до душі, які стануть запорукою щастя в сім’ї і символом єдності подружжя, їхніх дітей і онуків. А подарована на весілля пара ікон — найцінніший подарунок і оберіг сімейного союзу. Вінчальні пари можуть дарувати близькі люди, родичі в день одруження або на ювілей весілля. Всі даровані вінчальні ікони повинні брати участь в обряді вінчання.

 Іверська

Іверська

Можна купити готові вінчальні ікони на весілля, або замовити в майстрині, проте наскільки ціннішими є ікони, вишиті власноруч. Їх вишивають хрестиком, бісером, створюють в техніці декупаж, прикрашають самоцвітами. Якщо є можливість власноруч створити шедевр, то не потрібно буде купувати дороговартісні ікони ручної роботи для подарунку.

Розмір ікон залежить від вподобань та від того, де буде зберігатися. Можна вишити і мініатюрні вінчальні ікони, які потім можна завжди носити з собою.

У нашому інтернет-магазині кожен знайде особисто вподобані схеми ікон (вінчальні, іменні…), які розроблені  з любов’ю і вірою. А також схеми рушників для ікон та весільні рушники.

Виготовляємо пам’ять для поколінь — вінчальні ікони — власноруч!

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *