Оригінальна бразильська вишивка – неповторна добірка для вашого натхнення

Бразильська вишивка — це різновид європейської лічильної рельєфної вишивки, виконаної особливим видом ниток зі штучного шовку (на відміну від більшості схожого типу технік, в яких використовується вовна або бавовна), що стали дуже популярними в Бразилії і які спочатку виготовлялися тільки в Бразилії.

Бразильська вишивка — одна з різновидів вишивки з об’ємним ефектом, але не слід забувати про те, що це поверхневий тип вишивки. Основним об’єктом цієї вишивки є всілякі квіти і листя, набагато рідше — дерева і трави, дуже і дуже рідко — невеликі пташки, але ніколи — люди, тварини або неживі предмети. Її тематика ніколи не виходить за рамки рослинного світу. Квіти, які сформовані за допомогою довгої голки, набрані і пов’язані вузлом стіжки, накладні виткані голкою листя і ягоди — звичайні елементи зразків бразильської вишивки.

Бразильську вишивку не слід плутати з «об’ємною вишивкою», тому що в ній рельєф створюється не за рахунок використання допоміжних матеріалів (допоміжна тканину, намистини, дріт), а шляхом комбінації і нашарування декоративних стіжків. Ці стіжки також використовуються в інших типах вишивки. Плетіння голкою дуже схоже на старовинну французьку об’ємну вишивку голкою і на італійське ручне мереживо. Однак, присутня різна техніка виконання цих стібків саме в цьому типі вишивки.

Вишивання в бразильській техніці вишивки характеризується принциповими відмінностями:

  • використовується тільки один вид ниток зі штучного шовку з Z-подібним або S-подібним плетінням (такі нитки не розкручуються під час виконання декоративних стібків), тобто скручені.
  • використовуються голки модистки — для плетіння елементів потрібні дуже довгі тупі і гострі голки з маленькими круглими вушками.
  • постійно потрібно в процесі роботи контролювати вузли на вивороті, щоб вони не розплутувалися і не прошивалися голкою.
  • робляться вузли на початку і при закінченні ниток, залишаючи хвостик після вузлів.

Бразильська вишивка в стібках.

А тепер познайоммося з цікавою технікою бразильської вишивки з ближча. Основні шви, які використовуються:

Couching («накладний шов»). Найпростіший шов «бразильської вишивки». Ним можна вишивати стебла і гілки. Основна нитка прокладається по контуру малюнка, а потім невеликими стібками (нахил завжди в напрямку витка нитки) кріпиться до основи.

s_4

Stem Stitch («стебловий шов»). Використовується в основному для ліній «зростання» — стебел і гілочок. Працюючи ниткою з Z-образним плетінням, вишивають зліва направо і завжди кладуть нитку вище лінії стібка.

stem_stitch

Leaf Stitch («вишивка листя»). Основний шов для вишивки листя, при цьому відстань від А до В дорівнює 1/3 довжини листочка.

ea3d23

Bullion stitch («кручений або мереживний стібок»). Нюанси виконання: якщо працюється оригінальною ниткою з Z-подібним плетінням, завжди виконуються витки за годинниковою стрілкою (якщо з S-подібним плетінням, то навпаки). Ширина «обмотки» на голці повинна дорівнювати (якщо шов буде лежати на тканині) або перевищувати (якщо шов буде підніматися над тканиною) відстань від А до В.

bullion-knot

Cast-on stitch («складальний стібок»). Нитка кілька разів навивається на голку. Коли уже влаштує довжина набраних петельок, встромляється голку і протягується крізь набрані петлі.

cast-on-stitch-rose

Drizzle stitch. Шов виконується перпендикулярно і кріпиться тільки з одного боку. Відрізняється від всіх інших тим, що нитка спочатку накручується навколо голки, а потім втягується в вушко голки.

drizzle-stitch

Woven picot. Плетений шов для вишивання пелюсток.

woven_picot_01

Detached buttonhole stitch. Використовується для вишивання листя і пелюсток, які можуть закріплюватися як з однієї, так і з обох сторін.

detached-buttonhole

Throw in a buttonhole — петличний шов або шов «кидок в петлицю», в якому також краще використовувати голку модисток.

Separate buttonhole — це той же петличний шов, який робиться по прямому стіжку.

Long-Tailed French Knot («довгохвостий французький вузлик») або Pistil stitch («маточний стібок») — це прямий стібок з французьким вузлом, прикладеним в кінці.

Rain stitch — це хаотично або діагонально розташований одиночний петличний стібок.

У бразильській вишивці квіти, вишиті на тканині шляхом використання спеціальних швів, виглядають як живі.

бразильська вишивка

Погодьтеся, що бразильська вишивка виглядає доволі ефектно і красиво!

Підібрати схеми вишивки для свого хобі можете на нашому сайті www.dianaplus.com

1

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *