Що таке «пендибуль»?

Сучасна українська вишивка – це не лише на традиційні рушники, серветки і сорочки, а й досить актуальні в наш час, так би мовити, «свіжовигадані» вироби ручної роботи, про які багато хто досі й не чув! Серед них можна побачити, наприклад, вишиті книжкові закладки, спеціальні пристосування для зберігання голок (пін-кіпи), ростоміри, метрики і різноманітні декоративні підвіски для дому, об’єднані під однією назвою «кривульки». Деякі з перелічених рукотворів ви зможете побачити у четвертій книзі із «Золотої колекції», присвяченій зеленому кольору, а поки що давайте розберемося, що ж таке ці незвичайні «кривульки».

Отже, кривульками умовно називають невеличкі вишиті вироби, які, як правило, бувають об’ємними і прикрашаються бісером, стрічками, ґудзиками чи іншими декоративними деталями. Використовуються вони по-різному: хтось носить їх як брелок, хтось прикрашає ними ялинку, а у когось вдома кривулька може круглий рік відігравати роль важливого елементу інтер’єру – тут простір для вашої фантазії просто безмежний!

Найбільш часто вишивальниці виготовляють так звані «біскорню», «зігугу», «берлінго» та «пендибулі», які стають чудовими прикрасами для оселі. Один із таких виробів – симпатичний пендибуль із яблучками авторства Тетяни Ільницької – представлений у «Зеленій» книзі, тож давайте навчимося правильно його шити.

Отже, виготовлення цієї милої підвісочки слід розпочинати із вишивання квадратної деталі, яка потім буде складатися удвоє виворотом усередину по косій. Утворений трикутничок слід, ховаючи припуски, стачати по контурному шву, виконаному в техніці «назад голку», але не до кінця – кілька сантиметрів залишаємо незашитими. Через утворений отвір наповнюємо пендибюль синтепоном і продовжуємо зшивання. Кінчики трикутника слід стягнути ниткою так, як показано на фото, і зшити разом. Залишилося тільки прив’язати красиву стрічку – і можна хвалитися подругам! Як бачимо – нічого надскладного, тож вдалих вам вишивальних експериментів!

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *