Рослинний орнамент у вишивці

Ви, мабуть, не раз звертали увагу, що рослиний орнамент є дуже поширеним – його можна побачити і на старовинних виробах, і на сучасних рукотворах. Красиві в’юнкі гілочки, розкішні квіти та ніжне листячко завжди виглядають дуже гарно і здатні зробити більш привабливою будь-яку вишивку. А чи задумувалися ви колись про значення цих вигадливих візерунків? Якщо ні, то запрошуємо вас дізнатися, що ж означає рослинний орнамент у вишивці!

Про чудодійну силу рослин здавна ходить багато переказів та легенд – згадайте хоча б невловиму квітку папороті, котру шукають на свято Івана Купала, або розповіді про незвичайну розрив-траву, що здатна відкрити будь-які двері. Пишний цвіт рослин та їх здатність отримувати нове життя навесні завжди асоціювалися в людей із молодістю, свіжістю та здоров’ям. Саме тому й не дивно, що такі глибокі поняття знайшли своє відображення у вишивці, адже людині властиво намагатися візуально відтворити свої підсвідомі думки, в тому числі й за допомогою рукоділля.

Для старовинної української вишивки характерне зображення лише частини рослини, а не її відтворення повністю: найчастіше народні рослинні орнаменти «показували» нам лише квіти, гілочки та листя. Досить популярними були і продовжують залишатися такі мотиви як «сосонка», «хміль», «виноградні грона», «дубові листочки», а також «троянди», «маки» і «калинові грона».Вишивка з рослинним візерунком – це не лише красиво й привабливо; за народними повір’ями, такі вироби мають магічну силу і здатні бути справжніми оберегами. Тож поспішайте порадувати себе й своїх близьких чудовими вишиванками із пишними квітами, а наші книги із серії «Золота колекція української вишивки» допоможуть вам підібрати найкращий рослинний орнамент!

P.S. Схеми до всіх виробів, представлених у цьому дописі, можна знайти в Зеленому випуску «Золотої колекції української вишивки».

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *