Рукодільні плани на рік: чи потрібно їх складати і як це робити

Напередодні Нового Року всі ми, як правило, підбиваємо підсумки та починаємо писати перелік важливих справ на майбутнє. Це стосується багатьох сфер нашого життя: саморозвитку, кар’єри, подорожей, сімейних справ тощо. І, якщо вже планування справді допомагає упорядкувати думки та чітко розписати задачі для всього іншого, то чому б не застосувати його й до свого хобі? Отже, починаємо складати рукодільні плани на рік!

плани на рік

Рукодільні плани на рік: навіщо вони потрібні

Перед тим, як брати в руки ручку та листок паперу, давайте розберемося, навіщо взагалі планувати своє хобі. Здавалось би, це ж справа для душі: коли з’явився настрій, тоді й зайнялися нею. І такий варіант теж має право на життя, адже він чудово підходить для тих, хто використовує хобі лише як тимчасове заняття для перемикання думок. Тобто ви вишиваєте чи плетете час від часу, не дбаючи про результат, а ваш процес може лежати в незакінченому вигляді роками.

плани на рік

Але погодьтеся: якщо ви вже вклали в роботу певні кошти на матеріали, час на пошук необхідної інформації, а головне – свою працю, то було би образливо залишити все це на півдорозі! Саме так і з’являються так звані «довгобуди», які тягнуть з вас енергію, як і будь-яка інша незакінчена справа. Щоб уникнути таких ситуацій і отримувати від свого хобі виключно задоволення, ми й пропонуємо скласти рукодільні плани на майбутній рік!

плани на рік

Читайте також: Вишивання-зітхання: як не вгрузнути в рукодільний довгобуд Тільки для перфекціоністок: як правильно складати плани на рік для свого хобі

Отже, за основні пункти ваших рукодільних планів на майбутнє пропонуємо взяти наступні:

  1. Підбийте підсумки минулого: що вже зроблено, а що потребує закінчення. Витягніть всі свої незавершені процеси і посортуйте їх на дві купки – в одній нехай буде те, що ви точно будете закінчувати, а в іншій – те, що вже не викликає у вас ні бажання, ні натхнення. Ось цю другу купку безжально розбирайте на запчастини і нехай вона вас більше не турбує. А першу включіть у свій список справ на найближчий період. Дайте собі обіцянку не починати нових процесів, поки не закінчите старі, і з нового року беріться до роботи!
  2. Наведіть лад у своїх рукодільних запасах – повірте, що одне лише перебирання та упорядкування кольорових ниточок надихне вас на нові звершення! Купіть, нарешті, той великий органайзер, який вам давно подобався, порозкладайте все по комірках і починайте новий рукодільний рік у всеозброєнні!
  3. Визначтеся зі своїми задумами, які би ви хотіли реалізувати в майбутньому році. Наприклад, вам потрібно вишити новий рушничок до Паски і вишиванку на день народження для чоловіка. Розставте пріоритети: якщо Паска настане швидше, то і рушник починайте вишивати першим. Розрахуйте приблизні об’єми і терміни роботи (скільки часу це у вас займе) і приступайте!

плани на рік

Як бачите, нічого складного в плануванні свого хобі немає, зате таке упорядкування значно полегшує життя. Хоча, наостанок дамо вам маленьку пораду: не розписуйте все занадто суворо, залишіть в рукодільному плані місце для спонтанних рукодільних бажань. Ми ж жінки, у нас буває по-різному: ось побачили в інтернет-магазині симпатичну схему – і все, її потрібно терміново вишити! До того ж, інколи розбавити свої поточні хобі-процеси чимось новеньким буває дуже навіть корисно. Тому плануйте з розумом, і нехай всі ваші рукодільні задуми на 2018 рік втіляться якнайкращим чином!

Автор: Вікторія ЧорнійДобавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *