Цікавий вид творчості — пластилінові картини: з чого почати і як ліпити

Кольоровий пластилін – улюблений матеріал для творчості наших діток, і недарма, адже з його допомогою можна створити багато чудернацьких тваринок та істот. Але ліпленням фігурок справа не обмежується – виявляється, що можна також створювати чудові пластилінові картини! Для цього заняття навіть назва є – пластилінографія. Цей вид декоративно-прикладного мистецтва є порівняно новим, але він вже встиг завоювати прихильність багатьох креативних та творчих людей!

пластилінові картини

Робота Тетяни Лазарюк

Пластилінові картини: з чого почати

Отже, якщо ви вирішили спробувати себе в пластилінографії, вам знадобляться наступні матеріали:

  • Цупкий папір або картон (для основи)
  • Дощечка для розкачування пластиліну
  • Ємкість з водою, у які ви будете змочувати руки
  • Власне, набір кольорового пластиліну
  • Стеки різної форми (для нарізки)Починати «малювати» пластиліном бажано із найпростіших сюжетів, особливо, якщо ви робитимете це разом з дітьми. Це може бути місяць на небі, веселка або сніговик – щось таке, що не має багато дрібних деталей. З часом та набуттям досвіду ваші малюнки будуть ускладнюватися.

Для полегшення роботи можна олівцем нанести на основу контури майбутнього малюнка, а потім заповнити їх кольором. Для цього слід відокремити від бруска пластиліну невеликий шматочок і, використовуючи різні техніки ліплення (розкочування, сплющення, прищипування тощо), закріпити його на папері чи картоні.

Для отримання красивих м’яких переходів кольору два (не більше!) відтінки пластиліну можна змішати прямо в руках. Якщо потрібно домогтися більш яскравого та насиченого кольору, до нього можна примішати трішки чорного пластиліну.

Пластилінові картини можуть бути гладкими та рельєфними, із великою кількістю об’ємних деталей. Експериментуйте, знаходьте власну техніку й розкривайтеся у творчості!

Автор: Вікторія ЧорнійДобавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *