Майстер-клас мережки «Зірка»
Ця декоративна мережка може виступати як головною частиною узору, так і відмежовуючою лінією. Вироби, доповнені такою мережкою, вирізняються своєю ажурністю та витонченістю. Тож, розглянемо детально майстер-клас мережки «Зірка».
Мережку слід виконувати на тканинах з рівномірним переплетенням аби ажурні узори в процесі виконання не деформувалися. Мережку вишивають нитками світлих тонів на білій тканині. Якщо ж працюють з тканиною іншого кольору, то нитку підбирають в тон тканини. Для роботи знадобиться голка та гострі ножиці.
Мережка починається з вишивки качалочками – вертикальних та горизонтальних стовпчиків, вишитих через одну ниточку тканини, шириною в 4 нитки. Качалочкою закріплюємо нитки тканини, які потрібно підрізати і висмикнути для мережки. Висота качалочки для даної мережки складає 40 ниток (4 нитки закріплення, 32 нитки узору та 4 нитки закріплення). Одну качалочку виконуємо праворуч, біля початку мережки, другу – ліворуч, біля кінця мережки. Горизонтальні качалочки (висота 4 нитки) вишиваємо зверху і знизу, починаючи від 4 ниток закріплення вертикальних качалочок.
З вертикальних сторін отриманого прямокутника підрізаємо нитки: спочатку підрізаємо 8 ниток, потім 16 ниток залишаємо і знову підрізаємо 8 ниток. По горизонтальних сторонах нитки підрізати у такій послідовності: 8 ниток підрізати, 16 пропустити і таким чином продовжити до кінця. Висмикнувши підрізані нитки, отримаємо таку основу для мережки (фото 1).
Мережка виконується зліва направо з лицьової сторони. Кінці ниток зафіксовуємо у качалочках з виворотного боку. Робочу нитку закріплюємо з лівого боку в качалочках і виводимо посередині (між 8-ю і 9-ю) залишених ниток. У нижньому квадраті, який отримали внаслідок висмикування ниток, виконуємо ажурну повітряну петлю і виводимо голку на її початкове місце (фото 2-5). Далі починаємо виколювати «зірку», починаючи знизу і рухаючись за годинниковою стрілкою. Елемент нагадує вишиття солов’їних вічок (фото 6-14).
Голку виводимо з правої сторони «зірки» посередині висмикнутих ниток і внизу знову виконуємо ажурну повітряну петлю (фото 15-18). Таким чином продовжуємо до кінця ряду. Після чого розвертаємо роботу і заповнюємо пусті квадрати ажурними повітряними петлями.