Етнолялька, авторська, колекційна, лялька-мотанка – чудове різноманіття

Наскільке багате на чудове різноманіття українське лялькарство: лялька-мотанка, етнолялька… Дослідники найчастіше виділяють колекційну, авторську та художню ляльку.

Колекційна лялька – це лялька, не призначена для гри, її іноді називають інтер’єрною, вона може слугувати як повністю, так і частково виготовлена промисловим способом.

лялька мотанка

журнал «Diana»

Авторська лялька – повністю виготовлена вручну, найчастіше – в одному екземплярі.

Художня – несе естетичну функцію і є витвором мистецтва (не плутайте з авторською, бо з огляду на рівень майстерності автора іноді художність та естетичність авторської можуть бути сумнівними).

Раді познайомити Вас з українською майстринею Лесею Павлівною та з її творчим доробком:

screenshot_2

  • Ляльки, яких виготовляю я, саме колекційні – орієнтовні на людей, які колекціонують ляльок у національному вбранні, обличчя в даному випадку більш доречні однотипні, спільні для всієї колекції.
  • А що вас надихнуло на створення ляльки?
  • Давно вже мала намір зробити лялечку для себе. І не просто ляльку, а оберіг – з бабусиної хустки. Багато років бабусі немає на цьому світі, та ось, перебираючи її речі, знайшла хустину, яка зберігалася в целофановому пакеті. Це було справжнє потрясіння, коли, розпечатавши його, через багато років я відчула запах її волосся… В наш час вже нікого не здивувати фото, відео- та аудіо спогадами про людей, які дорогі вашому серцю, а тут таке… Тоді й народилася в мене думка зробити собі ляльку, використавши для неї цю хустку. Та все не було часу.
лялька мотанка

журнал «Diana»

  • Ваші ляльки розлетілися по усьому світу. Як розпочався ваш проект «Ляльки в національному одязі»?
  • Коли я вперше зробила кількість ляльок і опублікувала їх у Facebook, я навіть припустити не могла, що вони матимуть успіх і що це стане моєю діяльністю на наступні роки. Так розпочався мій проект «Ляльки в національному одязі». Скільки за той час створено ляльок – вже не перерахувати. Більше сотні, це точно. Неймовірно приємно займатися тим, що тобі подобається, і радувати своєю творчістю людей.

Традиційна українська лялька-мотанка — це справжній сакральний оберіг родини. Традиції виготовлення таких ляльок беруть початок з давніх-давен, коли матері змотували тканину у вузлики і на цій основі створювали ляльки для своїх дітей.

Мотанки використовувались не лише для гри, а й для захисту, передачі позитивної енергетики та обрядовості. Вважалося, що найбільшою обереговою силою володіє мотанка, створена з добрими намірами і чистими думками. Від чужих людей ляльок не брали, навіть в подарунок, а для своїх найближчих мотали такі іграшки власноруч.

Тепер і у Вас є чудова можливість власноруч створити традиційну українську ляльку-мотанку, обравши один із наборів для творчості www.dianaplus.com:

Лялька-мотанка

Отримуйте задоволення від творчого процесу та даруйте своїм близьким та друзям неповторні ляльки!

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *