13 занять, які не дозволять мозку деградувати

Мозок людини влаштований так, що для нормального функціонування він повинен постійно бути активним, тобто працювати. Найкраще тренують мозок творчі заняття, які не дозволяють людині деградувати і сприяють всебічному розвитку. І найприємнішим є те, що серед цього переліку є й одне із наших улюблених рукодільних хобі!

Заняття, корисні для мозку

Отже, щоб мати гарну пам’ять, розвинуте мислення та концентрацію і взагалі – завжди триматися «на плаву», слід час від часу займатися наступним:1. Медитація

Заглиблення в себе допомагає знизити рівень стресу, тиск крові, зміцнити імунну систему і покращити здатність концентруватися. Всього 10 хвилин повної релаксації повернуть вам чудовий настрій і допоможуть мозку працювати краще.

медитація

2. Робота в саду

Садівництво – напрочуд корисне хобі для мозку. Працюючи біля землі, ви:

  • знижуєте рівень кортизолу – гормону стресу;
  • заряджаєтеся позитивом;
  • пишаєтеся своїми досягненнями;
  • виконуєте фізичну роботу;
  • проводите час на свіжому повітрі, що корисно для всього організму.

3. Приготування їжі

Дослідження показують, що люди, які готують їсти вдома, ведуть в цілому більш здорове життя. Крім цього, вони мають можливість вибрати максимально здорові продукти і насолодитися процесом приготування, що сприятливо позначається на стані мозку.

4. Читання

Читання вчить розум фокусуватися, розширює словниковий запас, розвиває уяву, аналітичні здібності і робить мозок більш активним. Крім цього, читання – один із найкращих способів боротьби зі стресом (рівень стресу знижується на 69%).

5. Гра на музичному інструменті

Таке заняття сприяє когнітивному розвитку, покращує координацію і дрібну моторику. А ще як у дітей, так і у дорослих гра на музичному інструменті підвищує рівень IQ!

6. Гра в шахи

Під час гри розвиваються обидві півкулі мозку, покращуються пам’ять і стратегічне мислення.

7. Танці

Танці – це не тільки відмінне фізичне тренування, яке знижує рівень стресу і підвищує рівень серотоніну. Це також спосіб стати розумнішими, оскільки для запам’ятовування і відтворення різних комбінацій рухів ви активно задіюєте різні ділянки мозку.

8. Командні види спорту

Граючи в команді, ви отримуєте безліч переваг: рухливість, нові знайомства і спілкування. Дослідження показують, що відсутність спілкування негативно позначається як на стані мозку, так і на загальному стані здоров’я. Тому баскетбол, футбол, волейбол та інші командні види спорту стануть відмінним способом провести час з користю.

9. Бойові мистецтва

Крім очевидної переваги – вміння постояти за себе – бойові мистецтва відмінно розвивають мозок, підвищуючи здатність концентруватися, утримувати рівновагу, а також досягати єдності розуму і тіла.

10. В’язання

Експерти стверджують, що в’язання є чудовим спосособ боротьби з тривогою, занепокоєнням, депресією і хронічним болем. Переваги роботи руками можна порівняти з ефектом медитації. В’язання активує парасимпатичну нервову систему і притуплює реакцію «бий або біжи».

11. Писання

Ведення щоденника, журналу або блокнота, в якому ви записуєте свої думки, ідеї, цілі і т.д., допомагає вирішити безліч проблем і служить своєрідним механізмом зняття стресу.

12. Вивчення мов

Вивчення іноземної мови зробить вас розумнішим. Крім цього, зможете спілкуватися з іноземцями, пізнаючи їх культуру. Все це допомагає знизити ризик деменції, тобто порушень роботи мозку.

13. Сміх

Крім перерахованого вище, відмінними ліками для мозку і всього тіла є сміх, який називають активною медитацією. Яке б хобі для мозку ви не вибрали, сміх завжди стане хорошим доповненням до будь-якого заняття – він допоможе зняти стрес і розслабитися.

Варіантів досить багато, тож обирайте заняття до душі і залишайтеся завжди здоровими душею і тілом!

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *