5 цікавих фактів про календар, які вас здивують (і секретна інформація на додачу)

Календар – давно вже звична й буденна річ, яка обов’язково є присутньою в більшості помешкань. Звіряючись із датами та роблячи помітки на важливих числах, люди навіть не задумуються про те, якою ж була історія виникнення календаря. А вона, між іншим, насичена величезною кількістю доволі неочікуваних фактів! Ми вибрали п’ятірку найцікавіших!

Цікаві факти про календар

Отже, яким був розвиток календарів від минулого до сучасності? Розповідаємо!


Факт 1

Перший в світі календар виник в стародавньому Єгипті. Причиною його появи були розливи Нілу, що відбувалися через один і той же проміжок часу, приблизно рівний року. Повені нищили урожай, тож для успішного ведення господарства необхідно було передбачати розливи річки з прийнятною точністю. Єгипетський рік, як і наш, дорівнював 365 дням, але високосного року у них не було. Початком нового року єгиптяни вважали 19 липня нашого календаря – день, коли при сході сонця на східному горизонті з’являється яскрава зірка Сиріус.

Факт 2

Створення календаря було складною справою для кожного з народів. Більшість намагалися пов’язати його сітку з рухом небесних тіл, але оскільки місячний і сонячний цикли не співпадають, виникали проблеми. Для усунення плутанини главам держав доводилося проводити календарні реформи. Так були змушені поступити римський імператор Гай Юлій Цезар, його племінник імператор Август, римський папа Григорій XIII. Щоразу літочислення починалося по-новому, так як колишній цикл зрушувався.Факт 3

Стародавні римляни вважали початком року перший весняний молодий місяць. Весь рік вони ділили на десять місяців, або 304 дні. Назви мали лише перші чотири місяці: березень, травень, червень — від імен богів, а квітень — від латинського слова «розкривати». Решта носили числові позначення. Дні, що залишилися до весни, римляни не ділили на місяці й всю зиму жили «поза часом» до початку наступного року.

Факт 4

У мусульманських країнах діє місячний календар, який абсолютно не збігається з тим, до якого звикли жителі християнських держав. Більш того, сама ступінь відмінностей цих календарів коливається залежно від поточного року і навіть місяця. Розрахунок відповідності між ними надзвичайно складний. Але ця проблема вирішується досить легко: сьогодні в будь-який персональний комп’ютер спочатку закладають програму відповідності календарів. Таким чином, користувачі можуть легко переходити з одного календаря на інший.

Факт 5

Поняття високосного року з’явилося із введенням юліанського календаря, а дню 29 лютого часто приписували незвичайні і навіть містичні властивості. У цей день намагалися не працювати і не виходити з дому, особливо до сходу сонця. Проте науковці вважають це лише календарними забобонами, що не мають відношення до об’єктивних закономірностей космічних циклів. Це, скоріше, відноситься до області колективної психології.

Як бачимо, історія створення календарів є досить складною і заплутаною, та ще й з елементами містики! Добре, що сьогодні у нас є чудова можливість обирати якісні календарі, якими приємно і комфортно користуватися. Саме такі пропонує видавництво «Діана плюс»:

Ну а тепер — обіцяна секретна інформація! В інтернет-магазині «Діана-плюс» розпочався грандіозний розпродаж, тож ви можете придбати будь-який календар на 2018 рік зі значною знижкою — від 50 до 70%! Поспішайте, адже найкрасивіші календарі розходяться першими!

календар

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *