Хобі й здоров’я: як ваші улюблені заняття впливають на організм

Рукоділля – це не просто процес створення нової унікальної речі, а й те, що приносить нам радість від реалізації власного творчого потенціалу. Працюючи руками, ми заспокоюємось, врівноважуємось та переживаємо виключно позитивні емоції. Ви, мабуть, неодноразово чули про чудовий психотерапевтичний ефект від заняття улюбленим вишиванням, в’язанням чи бісероплетінням. Але чи знаєте ви, що ваше хобі здатне реально покращити й фізичний стан здоров’я? Цікаво? Читайте далі!

хобі

Що про хобі говорить медицина

Ще в ІІ ст. до нашої ери древні китайці знали, що рухи руками можуть активно впливати на розвиток головного мозку, гармонізувати тіло й розум, покращувати пам’ять. Пояснюється це тим, що на кінчиках пальців знаходиться багато рефлекторних точок, що подають імпульси до центральної нервової системи. Взаємодіючи з цими точками, кожна з яких відповідає за окремий внутрішній орган, можна вливати на функціонування всього організму. А рукоділля якраз і виконує роль міні-масажу, що дуже корисно для людини.

хобі

Крім того, що різні види рукоділля здатні зняти стрес, покращити дрібну моторику рук та відновити біоритми організму, кожен з них має специфічний вплив та стан людини, а саме:

  • Вишивання вручну лікує головні болі, шум у вухах, розумову відсталість, запальні захворювання статевої системи, професійні захворювання рук та ніг, хвороби сечовивідної, кровоносної та лімфатичної систем. Також вважається, що вишивання захищає від зовнішнього негативу та знімає вроки.
  • Вишивання на машинці лікує захворювання органів слуху, травми черепа та наслідки струсу мозку, а також допомагає покращити інтуїцію.

хобі

  • Різьба та розпис по дереву лікує близорукість, гастрит, порушення вестибулярного апарату, допомагає боротися з алергічними дерматитами, травмами, гематомами.
  • Шиття найбільше впливає на очі, руки і мозок. Лікує хвороби серця, нормалізує тиск, полегшує головні болі, знімає шок та безсоння, покращує склад крові.

хобі

  • Макраме лікує хвороби нирок та серця, знімає нервове напруження, шлункові болі, спазми м’язів, а також допомагає боротися з сонливістю та гормональними порушеннями. Є й протипоказання: макраме не рекомендовано для людей з чутливою шкірою та поганим згортанням крові.

хобі

  • Бісероплетіння лікує безсоння, головні та зубні болі, порушення обміну речовин, захворювання дихальних шляхів.

хобі

  • В’язання на спицях лікує серцево-судинні хвороби, розлади травлення, головні та зубні болі, хвороби нервової системи, а також допомагає пережити потрясіння та вийти з депресії.
  • В’язання гачком лікує кардіологічні захворювання, склероз, хвороби нирок та печінки, підвищену втомлюваність, остеохондрози. Допомагає позбавитись болю від старих травм.

хобі

Люди, які знаходять час для творчості, не лише щасливіші, а й живуть довше! Тож відтепер, займаючись своїм улюбленим хобі, можете бути певні – ви покращуєте не тільки свій настрій, а й здоров’я!Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *