Вибір якісних матеріалів та інструментів для вишивання

Для вишивання необхідно приготувати тканину і нитки, набір голок, п’яльці, ножиці, лінійку, наперсток, можна і маркер для тканин.

Основна частина швів при вишиванні виконується за рахунком ниток тканини, тому необхідно підібрати тканину світлого тону: білу, жовту, блакитну, тілесну — полотняного переплетення. Це може бути лляна тканина, льон з лавсаном, домоткане полотно, а також тканина з розрідженою структурою.вишивати хрестиком

Вибір матеріалів для вишивання

Для вишивання використовують різні нитки: ірисом, муліне, штапельними, шовковими, вовняними, напіввовняними, синтетичними, котушковими.

для вишивання

Можна також виконувати вишивку нитками з тканини, якщо вони досить міцні (вишивка білим по білому). Для цього 0,5м тканини ріжуть на смужки шириною 5 або 6 см паралельно кромці тканини. Нитки основи більш міцні, тому ними вишивають. Поступово висмикують нитки, перпендикулярні основі. Отримані нитки основи довжиною 0,5м готують для вишивки. Їх зволожують і розгладжують праскою, натягуючи. Або можна зволожити, туго намотати на скляну посудину і дати висохнути.

Кольорові яскраві вишивальні нитки до вживання необхідно перевірити на міцність забарвлення. Роблять це так: опускають нитки в гарячу воду; якщо вода забарвлюється в колір ниток, значить вони линяють. Такі нитки, перш ніж вишивати, потрібно прокип’ятити з додаванням 9% оцту (1 столова ложка на склянку води) протягом 5 хвилин, а потім прополоскати доки вода не стане  чистою. Нитки для вишивання муліне, щоб не плуталися, заплітають нетуго в косичку, розрізавши моток там, де вузликом пов’язано його початок і кінець. Витягати треба по одному шнурочку (6 тонких ниток) з центру кіски. Нитку в голку втягують не довше, ніж 0,5 м, щоб не плуталася.

Голки для вишивання підбирають в залежності від щільності тканини і вишивальних ниток. Чим щільніше тканина і товщі вишивальні нитки, тим повинна бути товстіша голка, і навпаки. Голки повинні бути з великими овальними вушками, щоб легко було витягати вишивальні нитки. Голки зберігають в гольниці або вколюють в спеціальну м’яку подушечку.

Для виконання мережок необхідно мати ножиці з гострими кінцями. Ножицями розрізають нитки тканини.

для вишивки

П’яльця використовують для того, щоб натягнути тканину і втримувати її такою впродовж роботи – це вберігає вишитий візерунок від стягування. Заправляти тканину в п’яльця слід так, щоб не виходило перекосів, інакше вишитий візерунок деформується після зняття тканини з п’ялець.

для вишивки

Лінійка застосовується для визначення місця розташування візерунків або зразків вишивки (наприклад, при вишивці гладдю).

Вишивати зручніше з наперстком. Наперсток надягають на середній палець правої руки. Він повинен щільно прилягати до пальця.

Маркером для тканини наносять контури вишивальної площини, а також розмічають узор (особливо необхідно при виивці гладдю).

Підготовка до вишивання

Перед початком вишивання не слід забувати вимити руки милом, щоб не замастити вишиванку. З цією ж метою на коліна потрібно покласти білу тканину, а при тривалому процесі  вишивання (декілька місяців чи років) рекомендується зберігати виріб загорнутим в шматок білої тканини. Вишиваючи, сидіти треба прямо, притулившись до спинки стільця. Під ноги ставлять невелику лавку. Вишивати краще в денний час, а ввечері можна працювати при світлі настільної лампи, направляючи його на вишивку з лівого боку. Через кожну годину необхідно робити перерву на 5-10 хвилин, щоб не надто втомлювались очі.

Усе для вишивання знайдете в інтернет-магазині www.dianaplus.com

Великодні рушники

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *