Свято для найрідніших – День матері!

Мама… Це перше слово, яке вчиться вимовляти дитина; це цілий світ, в якому тепло й затишно; це найближча людина, без якої не починалось би нове життя… Бути матір’ю – велике благословення, але й дуже відповідальна роль. Тому сьогодні, коли в нашій країні відзначається День матері, давайте привітаємо своїх найрідніших!

День матері

День матері в Україні та світі

Світова історія Дня матері сягає корінням в сиву давнину: праматір своїх богів шанували і древні греки, і римляни, і кельти. Після поширення християнства шанування матері посилилося поклонінням Матері Божій, як заступниці і покровительниці всіх віруючих.

День матері

Для офіційного ж закріплення Свята матері дуже багато зробила мешканка США Анна Джарвіс: у 1907 році вона виступила з ініціативою заснувати день, коли американці могли би вшановувати своїх матерів. Жінка буквально бомбардувала листами всі можливі офіційні установи, тож через кілька років її старання, все ж, увінчалися успіхом – День матері був визнаний офіційним святом в Америці. З часом на державному рівні це свято було затверджене і в багатьох інших країнах світу. Щоправда, дата святкування в них дещо відрізняється.

День матері

В Україні День матері вперше намагалися запровадити представниці Союзу українок Канади: ще в 1928 році вони запропонували офіційно вшановувати матерів, щоправда, відбувалося це, на жаль, поза межами їхньої рідної землі.

День матері

Проте, вже наступного року, завдяки ініціативі редактора тижневика «Жіноча доля» і активної учасниці Союзу українок Олени Кисілевської, перше свято матері було проведене у Львові, а згодом і в інших містах західної України. Однак офіційно цей день у нас почали відзначати не так давно: починаючи з 2000 року, ми вітаємо матусь у другу неділю травня.

День матері

Хоч на державному рівні свято було затверджене всього шістнадцять років тому, але прижилося воно в нас дуже легко, адже культ матері-берегині в Україні був присутній завжди.

Любі наші матусі! В цей день хочеться подарувати вам всю свою любов і побажати лише добра, здоров’я і простого жіночого щастя! Прийміть щирі слова подяки за ваші недоспані ночі і сльози хвилювань, а також за всю ту турботу, якою ви оточуєте нас з дитинства… Нехай Господь та матінка Божа оберігають вас і дарують довгі роки життя!

З великою пошаною і щирою любов’ю, ваші діти…

Автор: Вікторія Чорній

День матері

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *