Символіка червоного кольору в українській вишивці

Оздоблені квітковими орнаментами дівочі вишиванки, весільні рушники із побажаннями щастя і добра, аскетично прикрашені чоловічі вишиті сорочки, не кажучи вже про гаптовані серветки і доріжки – переважна більшість цих чудових шедеврів української вишивки з давніх давен обов’язково має у своїй палітрі багатогранну і сильну червону барву. В чому ж полягає неймовірна енергетика і символіка червоного кольору? Спробуємо розібратися!

Символіка червоного кольору

Психологи стверджують, що червоний відтінок кольорового спектра є надзвичайно активним кольором, що потужно впливає на людське світосприйняття. Ця барва відповідає потужній і яскравій стихії вогню, а ще асоціюється з одним із найвеличніших людських почуттів – щирим і взаємим Коханням… Червоний колір – це саме життя, нерозривний кровний зв’язок, і, звичайно, вражаюча дівоча краса! Саме тому він так часто застосовувася і застосовується в мистецтві вишивання, яке здавна відоме своїм надзвичайним символізмом.

Найчастіше яскраву червону барву можна побачити на весільних рушниках, адже такий вишитий з любов’ю виріб виглядає дуже ошатно і святково. На Закарпатті навіть можна зустріти рушники для молодят, вигаптувані виключно цим кольором! Неймовірно гарно червоний виглядає також і на традиційних вишиванках, які одягалися переважно на великі релігійні свята і береглися, як зіниця ока.

В наш час рукодільниці теж досить часто надають перевагу вишуканому червоному кольору та його відтінкам: багряному, рубіновому, вишневому, кораловому та іншим. Ці барви чудово підкреслюють красу сучасних вишитих рукотворів: предметів інтер’єру, аксесуарів і, безперечно, одягу. Тому сміливо обирайте червоний, і будьте впевнені – цей розкішний колір ніколи не підведе!

P.S. Схеми до всіх виробів, представлених у цьому дописі, можна знайти в Червоному випуску «Золотої колекції української вишивки».

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *