Новий рік — як святкувати

Американці починають готуватися до різдвяно-новорічних свят відразу після Дня подяки, котрий відзначають в останній четвер листопада. Власне тоді встановлюється традиційна ялинка у нью-йоркському Рокфеллер-плаза. Американці впродовж грудня витрачають на подарунки п’яту частину свого річного бюджету. У Франції на Новий рік запікають у пиріг біб. Найкращим подарунком вважається колесо.

У Болгарії на Новий рік на кілька хвилин гасять світло. Ця традиція має назву «хвилини новорічних поцілунків», таємницю яких зберігає темрява.

У Греції гості приносять на Новий рік камінь, і байдуже, великий чи маленький. Якщо камінь важкий, то кажуть: «Нехай статки у цьому домі будуть важкі, як цей камінь». Якщо ж камінчик невеличкий, то говорять: «Нехай негаразди господарів дому будуть маленькими, як цей камінець».

У Британії і донині підтримують традицію розпалювати новорічні вогнища. Так мешканці туманного Альбіону виганяють і проводжають старий рік. Цей звичай прийшов у сьогодення із сивої давнини, так колись намагалися допомогти сонцю відродити втрачену взимку силу.

Шотландці на Новий рік котять вулицями бочку, в якій підпалюють смолу. Це символ спалення старого року. Вважається, що так відкривається дорога для нового року. У Шотландії вірять, якщо першим у новому році у дім увійде чорнявий чоловік з подарунком, рік буде щасливим. В Уельсі гості приносять шматочок вугілля для новорічного каміну господарів. Це свідчення їхніх добрих намірів. А ще шотландці і валлійці з першим ударом годинника і до дванадцятого відкривають навстіж двері своїх осель, впускаючи Новий і випускаючи старий рік.

Новорічна традиція італійців – викидати старі речі. Проте якщо старих речей немає, то доводиться викидати нові, інакше щастя і удача обійдуть будинок у новому році.

В Іспанії і Португалії символом багатства і злагоди вважається виноградна лоза. Тому опівночі прийнято з’їдати дванадцять виноградин, загадуючи дванадцять бажань на кожен місяць наступного року.

У Японії святкуванню Нового року передує «золотий тиждень». Це час, коли припиняють свою роботу практично всі установи і фірми, урядові організації, великі універмаги. Момент, коли настає Новий рік, японці зустрічають сміхом. Вони переконані, що сміх принесе їм удачу у наступному році. У новорічну ніч, зазвичай, відвідують храм. У храмах дзвін повинен вдарити 180 разів. Кожен удар, як вважають японці, знищує негаразди, котрі не повинні перейти у новий рік.

Румуни в новорічні пироги запікають маленькі сюрпризи – монетки, порцелянові фігурки, каблучки, стручки гіркого перцю. Тому, хто знайде у пирогу каблучку, новий рік принесе багато щастя. А стручок перцю розвеселить усіх присутніх.

Німеччина – країна давніх новорічних традицій. Власне, тут вперше почали освячувати новорічні ялинки у церквах, таким чином легалізувавши звичай, котрий до того часу вважався язичницьким. На столах обов’язкові страви з коропа (вважається, що луска коропа, в новорічну ніч покладена у гаманець, стане запорукою багатства і добробуту).

На новорічному столі в Ірані обов’язково повинні стояти сім страв, назви яких починаються на букву «С».

У В’єтнамі заведено у новорічну ніч дарувати коханим гілочку персикового дерева.

Кораблі, які стоять у голландських портах, вітають прихід Нового року урочистими гудками.

zavantazhennya-3

Як і будь-який інший Новий рік, китайський теж має безліч традицій. Святкують його понад дві тисячі років, отож він вважається найдавнішим святом зустрічі Нового року. У першу ніч, у Китаї, всюди запускають феєрверки і барвистий китайський салют. Це велике і яскраве свято з танцями драконів, смачними стравами і нестримними всезагальними веселощами. Закінчуються всі заходи після завершення свята ліхтарів, на 15-й день від початку місячного календаря.

Новий рік в світі

Більше цікавої інформації віднайдете у наших фотопутівниках-фотоальбомах на сайті www.dianaplus.com

 фотоальбоми "Діана плюс"

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *