Етностиль: вишивка в дизайні інтер’єру

Зазвичай дизайн інтер’єру асоціюється, насамперед, з декором, як потужним елементом впливу. Якщо взяти всі способи оформлення помешкання, то етностиль вважається найелегантнішою, найвитонченішою роботою в дизайні.

етностиль, этностиль, вишивка, вышивка
Все частіше і частіше останнім часом дизайнери звертаються в оформленні інтер’єрів кухонних приміщень саме до етностилю. З огляду на сучасну моду на простоту ліній та витончені аксесуари, вишивка в дизайні інтер’єру вигідно підкреслює індивідуальність помешкання.



Особливість українського стилю в інтер’єрі.

У гонитві за бажанням зробити свій будинок затишним, комфортним, максимально теплим та особистим, люди знову почали виготовляти аксесуари для дому власноруч. Цю ідею підхопили декоратори і дизайнери. Головна ж особливість українського стилю в інтер’єрі — витончена простота – на фоні білого тла стін, що виступає немов особливим експозиційним простором, який неначе створено для демонстрації багатства традицій, красуються панно, різноманітні обереги, декоративні вишиті подушечки, доріжки, серветки, рушники — закриваючи простір стін, створюють в інтер’єрі той затишок і тепло, яке багатьом стилям не під силу.

Дивовижне багатство художньо-емоційних рішень української народної вишивки виступає в різноманітних варіантах інтер’єрно-обрядового призначення. Вишивкою можна оздобити не лише скатертини і рушники, а й декоративні подушечки, годинник, штори, або й навіть вишити картину, семплер чи килимок.

При вишиванні для прикраси інтер’єру варто враховувати кілька важливих моментів:
— призначення роботи,
— загальний стиль кімнати,
— вигляд будинку в цілому.
Від вашого рішення буде залежати вибір схем, квітів, розміру вишивки, а значить і загальний вигляд, гармонійність інтер’єру.



Етностиль в дизайні інтер’єру кухні.

І яка ж українська кухня та український інтер’єр без вишитих яскравих рушників, які виступають ще й справжнім оберегом, без якого раніше не обходилася жодна українська родина. Здавна вишивані речі вважалися сімейними оберегами. Кожен візерунок, кожний вишитий хрестик мають своє значення. Ніжні вишиті сюжети на природних матеріалах — ось такою постає в уяві кухня, яка передаватиме теплоту жіночих рук, позитивну енергетику та сприятиме хорошому настрою.

В якості оберегів і одночасно прикрас для кухні в українському стилі можна використати оздоблений вишивкою власноруч виготовлений традиційний для українців мішечок достатку, який наповнити кукурудзою, квасолею, горохом — вони символізують багатство і благополуччя сім’ї, або ж покласти в мішечок різноманітні трави — сприяють довголіттю, або ж насіння — означають сімейне щастя. В мішечок обов’язково кладуть зубчики часнику (від нечисті). Мішечок прикрашають дзвіночками, що символізують жіноче начало, прибирали різнобарвними стрічками, горішками, сухоцвітом, зернятками злаків.

Слід зазначити, що етностиль в оформленні української кухні — процес і завдання не таке вже й легке, як може здатися на перший погляд. Адже тут можна і перестаратися, захопившись декоруванням та прикрашанням, можна її перетворити в етнографічний музей. Ось чому так важливо в оформленні інтер’єру в українському стилі знати міру. Якщо ж кухня невелика, то краще втілити легку стилізацію, яка просто задавала б тон, надавала б інтер’єру особливий український колорит.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *