Свято Івана Купала: бережемо традиції та надихаємось на творчість!

Кожний шанувальник старовинних українських традицій знає, що ніч із шостого на сьоме липня – особлива, адже в цей час відзначається свято Івана Купала. Цьому святкуванню налічується багато сотень років, а вже скільки обрядів та легенд пов’язано із наймістичнішою ніччю в році – і не порахувати!

свято Івана Купала

Походження свята Івана Купала

Цей день, вірніше, ніч, дивним чином об’єднала в собі християнські і язичницькі традиції та обряди. З одного боку, 7 липня віряни святкують день народження Іоана Хрестителя, а з іншого – ще задовго до появи на нашій землі християнства слов’яни відзначали свято літнього сонцестояння. Вважалося, що в цей час могутність сонця досягає своєї межі, тому природа набуває чарівної сили.

свято Івана Купала

Традиції та обряди

Символами свята Івана Купала є вогонь, вода а також трави, які володіють особливими лікувальними властивостями. Багаття розпалювали для того, щоб відігнати подалі різну нечисть: через нього стрибали, танцювали навколо, а також спалювали у вогні одяг хворих людей з метою  їхнього зцілення.

свято Івана Купала

Багато обрядів цього свята пов’язано і з водою: вважалося, що після Івана Купала водойми очищаються від погані і з цього дня в них можна купатися. Але в саму купальську ніч слід бути дуже обережними на воді, особливо вагітним жінкам, дітям та літнім людям. Молоді ж дівчата у цю ніч плетуть вінки і пускають їх в плин за річкою, ворожачи на кохання.

свято Івана Купала

Трави, зібрані на свято Івана Купала, володіють магічними охоронними властивостями. Їх сушили та зберігали в оселі, лікуючись та відганяючи злих духів. Особливою ж силою здавна наділяли квітку папороті, яка зацвітає тільки цієї ночі і лише на кілька секунд. Той, кому пощастило знайти цю чарівну квітку, починав розуміти мову трав та тварин, а також наділявся здібністю шукати скарби.

свято Івана Купала

Темна купальська ніч, блиск води та тьмяне світло місяця, магічні квіти та трави, що дарують незрівнянний аромат та могутню силу… Все це просто не може не надихати на творчість! Тож не дивно, що відповідні сюжети знайшли відображення у багатьох варіантах схем для вишивання, яке завжди було улюбленим хобі українців.

Бажаємо вам яскравої купальської ночі, творчої наснаги та побільше приємних вражень!

Підготувала Вікторія Чорній

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Яндекс.Метрика